Lider pokonany, rezerwy Mieszka liderem

2019-10-13

Rezerwy gnieźnieńskiego Mieszka w niedzielne przedpołudnie 13 października w ramach ósmej kolejki ligowej wielkopolskiej klasy B grupy V pokonały na swoim boisku Lidera Szczytniki Czerniejewskie 4:2. Wygrana ta pozwoliła podopiecznym Przemysława Otuszewskiego wrócić na fotel lidera w rozgrywkach klasy B.

Niedzielne spotkanie nie było w wykonaniu gospodarzy wybitnie udane. Wprawdzie zaczęło się od dwóch szybko zdobytych bramek, które wyprowadziły mieszkowców na prowadzenie 2:0. Najpierw golkipera Lidera Szczytnik Czerniejewskich pokonał w 1 minucie Kacper Zimmer a po raz drugi bramkarz gości zmuszony był wyjmować piłkę z swojej siatki po celnym trafieniu do niej w 10 minucie przez Jakuba Olejniczaka. Jednak w kolejnych minutach pierwszej odsłony było już tylko gorzej. Goście jeszcze przed przerwą niespodziewanie doprowadzili do wyrównania i na przerwę obie drużyny schodziły z wynikiem 2:2. W 20 minucie golkipera rezerw Mieszka – Jakuba Woźniaka pokona najpierw w ekipie Lidera – Dominik Jabkiewicz a gola na remis po pierwszych czterdziestu pięciu minutach w zespole prowadzonym przez Ireneusza Furmaniaka zdobył w 35 minucie Dawid Kierzek.

W drugiej odsłonie, do czasu kiedy na ławce przebywał trener Lidera, utrzymywał się remis, jednak gdy ten wyjechał ze stadionu gospodarze zdobyli dwie bramki wygrywając ostatecznie 4:2. W 57 minucie drugą bramkę w niedzielnym meczu zapisał na swoim koncie Kacper Zimmer a czwartego gola dla rezerw Mieszka Gniezno zdobył 65 minucie Bartosz Goździewski. Wynik mógł być wyższy gdyby w samej końcówce biało-niebiescy zdołali wykorzystać choć jedną z dwóch dogodnych okazji pod bramką gości.

Po tym zwycięstwie i sobotnim remisie FAS KSu Fałkowo rezerwy Mieszka wróciły na pozycję lidera tabeli z dorobkiem 21 punktów. W najbliższą niedzielę 19 października podopiecznych Przemysława Otuszewskiego czeka trudna potyczka wyjazdowa z wiceliderem czyli drużyna FAS KS Fałkowo. Początek tej potyczki piłkarskiej zaplanowano w Fałkowie na godzinę 14.00

Bramki: Kacper Zimmer 2x (1, 57), Jakub Olejniczak (10), Bartosz Goździński (65) – dla Mieszka, Dominik Jabkiewicz  (20), Dawid Kierzek  (35) – dla Lidera

Sędziował: Jacek Nowak

Widzów: 45

Skład Mieszko II Gniezno: Jakub Woźniak, Oliwier Strosin (63 Nikodem Mirek), Jakub Olejniczak, Miłosz Walkowiak, Maksymilian Sikorski, Maciej Tatarski (46 Dominik Wiśniewski), Hubert Walerjańczyk, Krystian Grzeszczak (72 Mateusz Rożek), Kacper Zimmer, Jakub Hoffmann, Bartosz Goździński

Mieszko Gniezno/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ