Lider Swarzędz lepszy od Basketek

2020-02-16

W sobotę, 15 lutego koszykarki Towarzystwa Sportowego Basket Gniezno przegrały w Hali GOSiR przy ul. bł. Jolenty z drużyną Lidera Swarzędz w meczu w ramach rozgrywek ligi U14.

Pierwsze punkty w meczu zdobyła Karina Daniuk. W 2 minucie Basketki prowadziły 5:4. Pół minuty później to jednak Lider prowadził. W 4 minucie po punktach Zawiei swarzędzanki prowadziły 10:7. Dwie minuty później było już 14:7 dal przyjezdnych. Po pierwszej odsłonie Lider prowadził 15:9.
Początek drugiej kwarty należał do swarzędzanek. Po minucie gry w tej części Lider prowadził 20:11. Pół minuty później punkty dla Basketek zdobyła Julia Kosmecka. Minutę później trafiła Julia Czyżak. W odpowiedzi jednak swarzędzanki trafiły za trzy. W 5 minucie przyjezdne prowadziły 27:18. Minutę później punkty zdobyła Nadia Wiśniewska będąc przy tym faulowana. W 7 minucie punkty dla Lidera Swarzędz zdobyła Walaszek. W 9 minucie dla Basketek trafiła Gabriela Święszkowska. Po pierwszej połowie Basketki przegrywały 26:37.

Pierwsze punkty po przerwie zdobyły zawodniczki ze Swarzędza. W 2 minucie punkty dla Basketek zdobyła Julia Kosmecka. W 4 minucie akcję gnieźnianek przerwała Łuczak po czym pomknęła w stronę kosza zdobywając punkty dla Swarzędza. W 5 minucie Lider prowadził już 50:28. W 7 minucie po ładnej akcji swarzędzanek dwa punkty zdobyła Owczarz. Po trzech częściach gry koszykarki TS Basket Gniezno przegrywały z Liderem Swarzędz 34:55.
Na początku czwartej kwarty za dwa punkty trafiła Karina Daniuk. Ten fragment gry należał do Basketek. Po trzech minutach Lider prowadził 57:40. W 6 minucie punkty dla Basketek zdobyła Karina Daniuk. Pół minuty później ½ rzuty wolne wykorzystała Olga Wygryz. W 7 minucie dla koszykarek z Gniezna trafiła Julia Kosmecka. W tym momencie Basketki przegrywały 47:59. Kilka akcji później dwukrotnie nieskutecznie z dystansu rzucała Walaszek. W 8 minucie za dwa trafiła Kubiak. Minutę później punkty spod kosza zdobyła Olga Wygryz. Ostatecznie koszykarki TS Basket Gniezno przegrały z Liderem Swarzędz 51:68.

TS Basket Gniezno-UKS Lider Swarzędz 51:68 (9:15, 17:22, 8:18, 17:13)

Punkty:
TS Basket Gniezno:Daniuk 15, Kosmecka 14, Święszkowska 6, Wiśniewska 6, Wygryz 3, Cieślewicz 2, Salczyńska 2, Czyżak 2, Małkowska 1, Kaczmarek, Kląskała, Manuszak.

UKS Lider Swarzędz: Maj 27, Łuczak 11, Kubiak 9, Walaszek 8, Owczarz 6, Zawieja 4, Flaszak 3, Janicka, Polak, Gibki, Sznajder, Szramkiewicz.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ