Lider Swarzędz minimalnie lepszy od Basketek

2020-06-22

Niemałe emocje towarzyszyłyrozegranemu w piątek, 19 czerwca mecz pomiędzy Liderem Swarzędz i Towarzystwem Sportowym Basket Gniezno.Ostatecznie zwycięsko z tego pojedynku wyszły gospodynie, które po ciekawej końcówce minimalnie pokonały gnieźnieńskie Basketki.

Stawką rozgrywanego w Swarzędzu piątkowego meczu  było trzecie miejsce w Wielkopolsce. Pierwsza kwarta spotkania była bardzo wyrównana. Basketki dwukrotnie prowadziły co prawda kilkoma punktami jednak Lider szybko potrafił odrabiać stratę, a  dodatkowo na koniec kwarty nawet prowadził.
W drugiej części gry lepiej zagrały swarzędzanki, przez co ich przewaga wzrosła do 12 punktów. Zryw Basketek  w ostatniej minucie pierwszej połowy pozwolił nieco zmniejszyć tę stratę. Co ciekawe, koszykarkom TS Basket udało się nawet wyjść na prowadzenie (39:37) jednak w ostatecznym rozrachunku trzecia kwarta kończy się wynikiem 47:42 dla Swarzędza.

Ostatnia odsłona meczu obfitowała w  spore emocje. Basketki szybko doprowadziły do remisu i wyszły na prowadzenie. Końcówka należała jednak do swarzędzanek, które ostatecznie wygrały z TS Basket Gniezno w stosunku 61:58 zajmując tym samym trzecie miejsce w lidze U14.

Na osłodę gnieźniankom udało się wyłączyć z gry Karolinę Maj,  najskuteczniejszą zawodniczkę ligi U14. która zwykle rzuca połowę punktów całego zespołu Tym razem zdobyła ona jedynie 7.

Lider Swarzędz-TS Basket Gniezno 61:58 (12:11, 24:17, 11:14, 14:16)

Punkty:
Lider Swarzędz:
Kubiak 19, Walaszek 10, K. Maj 7, Łuczak 6, Gibki 6, Janicka 5, Zawieja 4, Owczarz 2, A. Maj 1, Sznajder 1, Polak, Flaszak.

TS Basket Gniezno:Daniuk 16, Wiśniewska 14, Cieślewicz 9, Salczyńska 4, Czyżak 4, Kosmecka 4, Małkowska 3, Święszkowska 2, Kaczmarek 2, Kląskała, Wygryz, Manuszak.