Lider Swarzędz zdecydowanie wygrywa z osłabionymi ,,Wilkami”

2023-01-15

Piłkarze ręczni Szczypiorniaka Bank Spółdzielczy Gniezno, po przerwie świąteczno-noworocznej wrócili do rywalizacji w II lidze. W sobotę, 14 stycznia „Wilki” na wyjeździe zmierzyli się z Liderem Swarzędz.

Dla obydwu drużyn sobotni mecz był ostatnim spotkaniem rundy zasadniczej w II lidze sezonu 2022/2023. Gnieźnieńskie „Wilki” w sobotę w potyczce z liderem grupy A gdzie o punkty rywalizują właśnie z zespołem Lidera Swarzędz musieli radzić sobie bez swojego zawodnika, Mateusza Kożanowskiego, a także kilku innych kluczowych graczy. Trener ,,Wilków” Stanisław Igel wprawdzie w potyczce z Liderem Swarzędz dał okazję do zadebiutowania na parkiecie kolejnym młodym zawodników, którzy znaleźli się w szerokiej kadrze zespołu seniorskiego a mianowicie Adrianowi  Szcześniakowi, Antoniemu  Polisiakiewicz owi oraz Stanisławowi Waseńczukowi. Kolejne minuty w na parkiecie w Zalasewie gdzie doszło do tego spotkania zebrali Mateusz Banaszak oraz Błażej Kosecki, który w sobotnim meczu rzucił swoje pierwsze bramki dla Wilków. Bardzo dobra postawa w sobotnim meczu młodzieży gnieźnieńskich ,,Wilków” których wspierali w poczynaniach bardziej doświadczeni zawodnicy tego zespołu to było za mało na bardzo dobrze dysponowany tego dnia zespołu Lidera Swarzędz. Drużyna z Swarzędza zajmująca pierwsze w ligowej tabeli nie sprawiła zawodu swoim kibicom odnosząc trzynaste zwycięstwo przy jednej porażce w rundzie sezonu zasadniczego. Lider Swarzędz pierwsze miejsce w ligowej tabeli przypieczętował wygraną z Szczypiorniakiem Bank Spółdzielczy Gniezno wygrywając zdecydowanie 39:23 prowadząc do przerwy 17:10. O meczu można napisać jedynie to że gospodarze od początku zdecydowanie lepiej prezentowali się w grze niż gnieźnieńskie ,,Wilki”. Swarzędzanie już po 6 minutach prowadzili 6:3 powiększając w dalszych minutach pierwszej połowy prowadzenie nad gnieźnieńskimi ,,Wilkami” . Druga odsłona sobotniego meczu miała podobny przebieg jak pierwsza co w końcowym obrachunku sobotniego meczu dało zwycięstwo Liderowi Swarzędz.

Po tym spotkaniu zespoły z grypy A oraz B zostaną podzielone na drugą część sezonu 2022/2023 na dwie grupy II ligi. Pierwszą z nich czyli mistrzowską utworzy osiem drużyn, w której zagra Lider Swarzędz. Z kolei drugą spadkową utworzą pozostałe drużyny z grup A i B, wśród nich znajdzie się Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno, który zawalczy o utrzymanie  drugoligowego bytu na sezon 223/2024.

Lider Swarzędz – Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno 39:23 (17:10)

Punkty dla Lidera Swarzędz zdobyli: Filip Stachowiak – 9, Mateusz Napierała – 8, Mateusz Dryjer – 4, Bartosz Kuraś – 4, Piotr Iskra – 3, Jan Wichniarek – 2, Marcin Radniecki – 2, Patryk Maćkowiak  - 2, Michał Janyga – 2, Piotr Jarosz – 1,  Maciej Majchrzak – 1, Paweł Szymański – 1

Punkty dla Szczypiorniaka Bank Spółdzielczy Gniezno zdobyli: Szymon Sobański – 7, Bartosz Miemietz – 6, Błażej Kosecki – 4, Damian Stempuchowski  - 3, Mateusz Góralski – 2, Mateusz Banaszak – 1