Lider Szczytniki Czerniejewskie nie dał rady w pojedynku derbowym WKS Owieczki

2018-10-14

W niedzielne popołudnie 14 października w Żydowie gdzie rozgrywa swoje mecze mistrzowskie w ramach poznańskiej klasy B grupy 1 zespół Lidera Szczytnik Czerniejewskich podejmował w meczu derbowym powiatu gnieźnieńskiego trzecią ekipę zmagań ligowych WKS Owieczki.

Spotkanie, które miało dość wyrównany przebieg zakończyło się zwycięstwem beniaminka poznańskiej klasy B grupy 1, który bardzo dobrze radzi sobie jako debiutant w zmaganiach piłkarskich w tej klasie rozgrywkowej i zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli po dziewięciu kolejkach mowa tutaj o ekipie WKS Owieczki w stosunku 5:2. Zwycięstwo drużynie z Owieczek w meczu rozgrywanym w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego podopiecznym Mateusza Cieślińskiego wcale nie przyszło łatwo. W 10 minucie bowiem to piłkarze Lidera Szczytnik Czerniejewskich zdobyli gola, którym to wyszli na prowadzenie 1:0. Bramkę dającą prowadzenie jedną bramką gospodarzom zdobył Bartłomiej Borkiewicz. Gospodarze z prowadzenia cieszyli się aż dziesięć minut. W 20 minucie bowiem goście z Owieczek doprowadzili do stanu 1:1 po golu zdobytym przez Patryka Mendyka. I kiedy wydawało się że takim wynikiem zakończy się pierwsza połowa spotkania derbowego. Tuż przed zejściem do szatni w 41 minucie goście z Owieczek zdobyli drugiego gola, którego zdobył Jakub Kierzek. I do szatni zespół WKS Owieczek schodził prowadząc 2:1.

Po zmianie stron goście idąc za ciosem zaraz na początku drugiej połowy w 53 minucie podwyższyli swoje prowadzenie na 3:1. Gola na swoim koncie zapisał w ekipie z Owieczek strzelec pierwszej bramki z pierwszej części meczu Patryk Mendyk. I kiedy wydawało się że gospodarze szybko otrząsną się po stracie trzech bramek i przystąpią do odrabiana strat. Oddali oni niestety inicjatywę w grze przyjezdnym w efekcie czego podopieczni Matusza Cieślińskiego zaaplikowali swojemu rywalowi kolejne dwie bramki. Najpierw na 4:1 podwyższył w ekipie Owieczek w 71 Krzysztof Szcześniak a gola na 5:1 w 88 minucie strzelił Kamil Szewczak. Gospodarze dopiero przebudzili się w końcówce spotkania i w doliczonym czasie gry 90+1 zdobyli swojego drugiego gola, którym to ustalili końcowy wynik meczu 5:2 dla WKS Owieczki. Autorem bramki w ekipie Lidera Szczytnik Czerniejewskich okazał się Piotr Grześkowiak.

Skład Lidera Szczytniki Czerniejewskie: Łukasz Krukowski, Sławomir Stefaniak, Jacek Sadecki, Dominik Jabkiewicz, Dawid Stefaniak, Piotr Grześkowiak, Bartłomiej Borkiewicz, Dawid Kierzek, Mikołaj Bartkowiak, Dominiki Kierzek – rezerwa Michał Pokrzyński, Przemysław Gronek, Przemysław Jacek, Dariusz Szykowny, Patryk Cichowicz

Skład WKS Owieczki: Jarosław Banaszak, Paweł Pasternak, Artur Godek, Jakub Kierzek, Dawid Łucki, Mateusz Grzybowski, Joachim Andrzejczak, Jakub Łopyta, Krzysztof Szcześniak, Patryk Owocki, Patryk Mendyk – Rezerwa: Kamil Szewczak, Mateusz Kropidłowski, Tomasz Gzyl, Stefan Grzechowiak, Hubert Janas, Błażej Fedyszyn.

Kolejne mecze obu drużyn :

WKS Owieczki- KS Uchorowo     21 października  - godz. 12:00

Wełnianka Kiszkowo - Lider Szczytniki Czerniejewskie   21 października – godz. 14:00