Lider Szczytniki Czerniejewskie ponownie przegrywa

2018-09-03

Bez zdobyczy punktowej po rozegraniu dwóch kolejek ligowych nowego sezonu 2018/2019 w poznańskiej klasie B grupie 1 są piłkarze Lidera Szczytnik Czerniejewskich.

Po porażce wyjazdowej zespołu z Szczytnik Czerniejewskich na inaugurację nowego sezonu w Brzeźnie z tamtejszym Maratończykiem w stosunku 3:0. Kolejnym rywalem piłkarzy z Szczytnik Czerniejewskich, których od tego sezonu prowadzi znany w gnieźnieńskim środowisku piłkarskim Ireneusz Furmaniak, był zespół Lotnika -1997 Poznań. Do meczu doszło w niedzielę 2 września w Żydowie. Gospodarze inauguracji nowego sezonu przed własną publicznością niestety nie zaliczą do udanych gdyż doznali oni drugiej porażki z rzędu przegrywając z Lotnikiem -1997 Poznań tym razem w stosunku 2:1. Spotkanie dla zespołu z Szczytnik Czerniejewskich, rozpoczęło się dosyć niefortunnie gdyż od 25 minuty na prowadzenie 1:0 wyszli goście po tym jak piłkarz gospodarzy Dominik Kierzek golem samobójczym pokonał własnego bramkarza. Sześć minut później w meczu był jednak już remis 1:1 po golu zdobytym przez Dominika Jabkiewicza. Goście z Poznania, mimo przewagi gospodarzy oraz okazji strzeleckich do zdobycia kolejnych bramek, komplet punktów z Żydowa wywieźli po zdobytej bramce w drugiej części meczu. W 80 minucie gola, który zapewnił Lotnikowi – 1997 Poznań, zwycięstwo nad zespołem z Szczytnik Czerniejewskich zdobył Krzysztof Korcz.

Skład Lidera Szczytniki Czerniejewskie: Łukasz Krukowski, Mikołaj Bartkowiak (76' Przemysław Jacek), Bartłomiej Borkowicz, Mateusz Chodyniecki, Patryk Cichowicz (65' Łukasz Koza), Piotr Grześkowiak, Dominik Jabkiewicz (83' Michał Pokorzyński), Dominik Kierzek, Dawid Kierzek, Marcin Piechocki (61' Szymon Przybysli), Sławomir Stefaniak – trener Ireneusz Furmaniak.

A już w najbliższy weekend 8-9 września zespół Lidera Szczytnik Czerniejewskich, rozegra kolejne spotkanie mistrzowskie w którym na wyjeździe zmierzy się z ekipą LKS Kicin.