Lider Szczytniki Czerniejewskie wygrywa turnieju WOŚP w halowej piłce nożnej!

2016-01-09

W ramach imprez 24 Finału Wielkiej Orkiestry Pomocy Świątecznej zorganizowanych przez gnieźnieński Sztab Imprez Zamkniętych, w sobotnie przedpołudnie 9 stycznia w hali Szkoły Podstawowej nr. 2 rozegrany został turniej w halowej piłce nożnej pięcioosobowej.

W rozgrywkach, które odbyły się pod patronatem Prezydenta Miasta Gniezna – Tomasz Budasza i Urzędu Miasta Gniezno, udział wzięło sześć drużyn a mianowicie: AR-TOR Mnichowo, UKS Lider Szczytniki Czerniejewskie, Rutyniarze Gniezno, Szczypiorniak Gniezno, Piat Łubowo i Urząd Miejski w Gnieźnie.
Zespoły uczestniczące w tym turnieju zostały podzielone na dwie grupy po trzy drużyny. W grupie ,,A” rywalizowały pomiędzy sobą zespoły UKS Lider Szczytniki Czerniejewskie, Rutyniarze Gniezno i AR-TOR Mnichowo. W tym układzie grupę ,,B” utworzyły następujące zespoły: Urząd Miasta Gniezno, Piast Łubowo i Szczypiorniak Gniezno. Rozgrywki grupowe pomiędzy wyżej wymienionymi drużynami zostały przeprowadzone systemem ,,każdy z każdym”. Ostatnim etapem turnieju, podczas którego przerw były licytowane przygotowane suweniry przez gnieźnieński Sztab Imprez Zamkniętych WOŚP oraz Firmę MJ-SPORT, były spotkania o końcowe miejsca w zależności od zajętych miejsc po zmaganiach grupowych. Ostatecznie zwycięzca turnieju, który odbył się w szczytnym celu a jedno spotkanie w nim trwało 2x10 minut została drużyna UKS Lidera Szczytniki Czerniejewskie, która w wielkim finale po serii rzutów karnych pokonała zespół Piasta Łubowo w stosunku 5:4, w pierwotnym czasie gry odnotowano remis 4:4.  Trzecie miejsce przypadło ekipie Rutyniarzy Gniezno , która w małym finale ograła zespół Urzędu Miasta Gniezno w stosunku 10:0. Piątą lokatę zajął zespół AR-TOR Mnichowo, który o te miejsce pokonał drużynę Szczypiorniaka Gniezno w stosunku 3:1.

3.    Szczypiorniak Gniezno  0  2:7

Na koniec należy nadmienić iż fundatorem pamiątkowych dyplomów oraz pucharów dla pierwszej trójki turnieju była gnieźnieńska Hurtownia Sportowa ,,TropSport”