Lider tabeli Tarnovia Tarnowo Podgórne pokonuje u siebie Zjednoczonych Trzemeszno

2014-06-15

Na ostatni mecz rundy wiosennej a co za tym idzie sezonu 2013/2014, w rozgrywkach wielkopolskiej IV ligi grupy północnej zespół Zjednoczonych Trzemeszno, udał się w sobotę 14 czerwca do Tarnowa Podgórnego gdzie za rywala miła lidera tabeli drużynę miejscowej Tarnovii.

Mimo że podopieczni Łukasza Kańczukowskiego, prowadzili po pierwszej połowie z drużyna z Tarnowa Podgórnego w stosunku 1:0, która wcześniej zapewniła sobie awans do III ligi w sezonie 2014/2015. A autorem gola dla piłkarzy z grodu Kilińskiego, okazał się w 35 minucie Krzysztof Chojnacki, który po zagraniu piłki przez Adama Koniecznego i przejęciu jej w polu karnym gospodarzy umieścił ją w bramce Tarnovii z 12-tego metra. To jednak w drugiej połowie przy licznych sytuacjach do zdobycia drugiej bramki, gdzie dwukrotnie w 47 oraz 63 minucie Krzysztof Chojnacki, nie potrafił wykorzystać sytuacji sam na sam z golkiperm gospodarzy. Zjednoczeni Trzemeszno w tej części spotkania dali sobie strzelić dwa gole, które przeważyły o zwycięstwie w całym meczu drużyny z Tranowa Podgórnego.  Gospodarze do remisu 1:1 w drugiej części sobotniego spotkania mogli doprowadzić już w 49 minucie. Jednak podyktowanego rzutu karnego po faulu Michała Kachniarza na jednym z zawodniku Tarnowa Podgórnego drużyna Tarnovii nie potrafiła zamienić na gola gdyż Szymon Płoszyński obronił podyktowaną jedenastkę. To co nie udało się gospodarzom w 49 minucie meczu udał się już w 75 minucie, kiedy to po egzekwowanym rzucie rożnym gospodarze zdobywając bramkę doprowadzili do stanu 1:1. Wynik końcowy meczu 2:1 dla Tarnovii Tarnowo Podgórnego został ustalony w 90 minucie, kiedy to gospodarze po raz drugi w sobotnim spotkaniu pokonali golkipera z Trzemeszna – Szymona Płoszyńskiego.
Ostatecznie Zjednoczeni Trzemeszno rozgrywki w wielkopolskiej IV lidze grupie północnej, zakończyli na wysokim 6-tym miejscu zdobywając w 30-tu rozegranych spotkaniach 48 punktów. Teraz zespół Zjednoczonych Trzemeszno będzie odpoczywał a do pierwszych treningów przygotowujących drużynę do nowego sezonu 2014/2015 powróci z dniem 9 lipca.

Skład Zjednoczonych Trzemeszno: Szymon Płoszyński, Michał Kachniarz, Mikołaj Humański, Marcin Nowak, Krzysztof Majchrzak, Łukasz Popielski, Kamil Wysocki, Patryk Sobucki , Michał Wiśniewski, Adam Konieczny (84’ Hubert Śiwa), Krzysztof Chojnacki – rezerwa Paweł Maciejewski, Konrad Nadolny, Tomasz Bauza, Grzegorz Meller