Lider z Łobżenicy nie pozostawił złudzeń Czarnym Czerniejewo wygrywając mecz!

2022-09-11

Piąte spotkanie mistrzowskie z nowego sezonu 2022/2023 w wielkopolskiej V lidze Red Box grupy 1 mają za sobą seniorzy drużyny Czarnych Czerniejewo.

W sobotę 10 września zespół prowadzony przez Piotra Kubalewskiego mierzył się na własnym boisku i przed własną publicznością z liderem swojej grupy zespołem Pogoni Łobżenica. Czerwono-czarni występu przed własną publicznością nie zliczą do udanych gdyż nie sprostali oni liderowi tabeli po czterech meczach mistrzowskich i przegrali z nim zdecydowanie 6:3. Nie można powiedzieć gdyż Czarni w mecz weszli bardzo dobrze obejmując prowadzenie 1:0 w meczu w 8 minucie po golu zdobytym przez Krzysztofa Pawłowskiego. Z prowadzenia czerwono-czarni jednak cieszyli się do 32 minucie wtedy gości doprowadzili do stanu 1:1 po bramce zdobytej przez Jana Brosika. Po tym golu inicjatywę w grze przejęli przyjezdni i do końca pierwszej części spotkania zaaplikowali zespołowi z Czerniejewa kolejne dwa gole. Najpierw golkipera Czarnych w 44 minucie pokonał Rafał Kubacki, który w 45 minucie ustalił wynik pierwszej połowy zdobyciem kolejne bramki dla swojej drużyny. Tym samym Pogoń Łobżenica schodziła do szatni prowadząc po pierwszej połowie 3:1. Czerwono-czarnych do zrywu w uzyskania jak najlepszego wyniku w starciu z liderem tabeli w sobotnim meczu poderwał na początku drugiej połowy Filip Kruczyński, który zdobywając gola w 49 minucie zmniejszył prowadzenie zespołu z Łobżenicy do 3:2. Riposta jednak gości na straconą bramkę była bardzo szybka gdyż w 53 minucie Pogoń ponownie wyszła na dwubramkowe prowadzenie za sprawą gola Wojciecha Węgrzyna, który w 59 minucie podwyższył prowadzenie swojej drużyny na 5:2. W 88 minucie wprawdzie Filip Kruczyński zmniejszą zdobytą bramką prowadzenie Pogoni Łobżenica do 5:3. Jednak było to za mało na dobrze dysponowanych tego dnia gości, którzy w 89 minucie ustalili końcowy wynik spotkania. Po golu Rafała Kubasika, który w meczu zaliczył har-tricka zespół Pogoni Łobżenica wygrał całe spotkanie w stosunku 6:3.

A już w najbliższą niedzielę 18 września zespół z Czerniejewa, rozegra kolejne swoje spotkanie mistrzowskie. Tego dnia czerwono-czerni udadzą się do Gołańcza gdzie o godzinie 12.00 zmierzą się z zespołem miejscowego Zamku.