Lider z Owieczek bez porażki w rozgrywkach beklasowych!

2018-09-09

Kolejne bardzo dobre spotkanie w rozgrywkach poznańskiej klasy B grupy 1 trwającego sezonu 2018/2019 zaliczył beniaminek tych zmagań piłkarskich zespół WKS Owieczek.

Podopieczni Mateusza Cieślińskiego, bowiem odnotowali trzecie już zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach beklasowych. W sobotę 8 września zespół z Owieczek, w meczu wyjazdowym rozbił autsajdera tych zmagań ligowych drużynę Jadwiżańskiego KS Poznań wygrywając z nim aż 8:1. Gości na prowadzenie 1:0 już w 3 minucie wyprowadził Błażej Fedyszyn. W 20 minucie zespół z Owieczek prowadził już 2:0 po golu ponownie zdobytym przez Fadyszyna. Kolejne celne trafienie w meczu, który od początku do końca przebiegał pod dyktando podopiecznych Mateusza Cieślińskiego zdobył w 35 minucie Dawid Łucki. I w tym momencie zespół z Owieczek prowadził już 3:0. Nie upłynęło sześć minut sobotniego spotkania a goście prowadzili 4:0 po bramce zdobytej ponownie przez Błażeja Fadyszyna. Wynik pierwszej połowy 5:0 dla zespołu Owieczek ustalił tuż przed zejściem na przerwę zdobytym golem  w 44 minucie Patryk Owocki.  Po zmianie stron drużyna z Owieczek, kontynuowała swoje ostre strzelanie w Poznaniu, aplikując swojemu rywalowi kolejne trzy bramki tracąc przy okazji zaledwie jednego gola. Zaraz po wznowieniu gry szóstą bramkę dla gości zdobył w 61 minucie Artur Godek a siedem minut później było już 7:0 dla zespołu z Owieczek po golu zdobytym przez Błażeja Fedyszyna. W 79 minucie gospodarze zdobyli jedyną bramkę w całym meczu. Gola zmniejszającego prowadzenie drużyny z Owieczek do 7:1 zapisał na swoim koncie w ekipie miejscowych Patryk Mazurek. Ostatnie słowo w sobotnim meczu należało jednak do podopiecznych Mateusza Cieślińskiego, którzy zdobytą bramką w 90 minucie ustalili końcowy wynik meczu na 8:1 dla WKS Owieczki. Gola zapewniającego trzecie zwycięstwo ligowe w trwającym nowym sezonie w rozgrywkach poznańskiej klasie B grupy 1 zapisał na swoim koncie Adrian Łucki.

Skład WKS Owieczki: Jarosław Banaszak, Krzysztof Szcześniak (55' Jakub Łopyta), Paweł Pasternak (60' Adrian Lucki), Patryk Mendyk (67' Mateusz Cieśliński), Jakub Kierzek, Artur Godek, Patryk Owocki (65' Mateusz Kamiński), Stefan Grzechowiak, Dawid Łucki, Błażej Fedyszyn, Hubert Janas (60' Łukasz Szewczyk) – TRENER – Mateusz Cieśliński