Lider z Swarzędza nie zdołał urwać punktów liderowi z Czerniejewa!

2018-09-22

Szósty mecz i szóste zwycięstwo na swoim koncie w rozgrywkach poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód w trwającej rundzie jesiennej sezonu 2018/2019 zapisali piłkarze Czarnych Czerniejewo.

W sobotę 22 września podopieczni Macieja Lisieckiego, gościli na własnym trenie oraz przed własną publicznością zespół zajmujący w ligowej tabeli trzecie miejsce Lidera Swarzędz. W meczu na szczycie ligowej tabeli gdyż tak to spotkanie można było traktować zajmujący pierwszą pozycję zespół Czarnych Czerniejewo i będący faworytem tej potyczki piłkarskiej po raz szósty z rzędu z placu gry schodził jako zespół niepokonany wygrywając z Liderem Swarzędz 3:1.

Gospodarze po dość wyrównanym początku meczu na prowadzenie wyszli dopiero w 23 minucie. Zagraną piłkę w pole karne przez Patryka Buczkowskiego na gola strzałem po długim słupku umieścił w bramce swojego rywala z 14. metra Kamil Drahejm. I było 1:0 dla Czarnych Czerniejewo. Podopiecznym Macieja Lisieckiego, z prowadzenia nie dane było jednak cieszyć się zbyt długo bowiem w 25 minucie było 1:1. Na strzał z 25 metra zdecydował się w ekipie przyjezdnej Adrian Małek i piłka wpadła w samo okienko bramki czerwono-czarnych strzeżonej tego dnia przez Tomasza Roszyka. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy meczu podopieczni Macieja Lisieckiego, po zdobytym golu ponownie wyszli na prowadzenie 2:1. W 39 minucie po dośrodkowaniu Krzysztofa Pawłowskiego i przedłużeniu piłki głową przez Patryka Buczkowskiego, drugą bramkę kończąc akcje wymienionej wcześnie dwójki dla czerwono-czarnych zdobył ponownie Kamil Drahejm.  A że więcej bramek obu drużynom do końca pierwszej połowy nie udało się zdobyć więc Czarni Czerniejewo do szatni schodzili prowadząc z swoim rywalem 2:1. Po zmianie stron wprawdzie oba zespoły miały kilka dogodnych sytuacji strzeleckich do zdobycia bramek. Lecz ostatnia w całym meczu bramka padła dopiero w 90 minucie gry. Zdobyli ją gospodarze spotkania podwyższając swoje prowadzenie na 3:1. Gola na wagę szóstego zwycięstwa w trwającej rundzie jesiennej sezonu 2018/2019 zapisał na swoim koncie grający trener Czarnych – Maciej Lisiecki, który po zagraniu piłki przez Patryka Buczkowskiego wpakował ją do bramki swojego rywala z odległości 3. metra.

Skład Czarnych Czerniejewo: Tomasz Roszyk - Karol Jańczak (80’ Filip Budasz), Kuba Cierpiszewski, Rafał Pietrowski, Krzysztof Pawłowski, Rafał Wawrzyniak, Mateusz Goździaszek, Kamil Draheim (75’ Bartosz Kozioł), Mariusz Sawicki, Patryk Buczkowski (89’ Mateusz Kuliński), Maciej Lisiecki