Lider z Szczytnik Czerniejewskich z kolejnym kompletem punktów ligowych

2018-09-12

W środowe popołudnie 12 września rozegrana została czwarta kolejka ligowa w poznańskiej klasy B grupy 1 trwającego sezonu 2018/2018.

Podczas środowej serii mistrzowskiej w Żydowie doszło do spotkania derbowego na szczeblu powiatu gnieźnieńskiego. Miejscowa Fara Pelikan podejmowała zespół Lidera Szczytnik Czerniejewskich. Mecz zakończył się zwycięstwem gości z Szczytnik Czerniejewskich w stosunku 3:1. Była to druga wygrana Lidera z rzędu za trzy punkty. Trzy dni wcześniej podopieczni Ireneusza Furmaniaka pokonali na wyjeździe LKS Kicin w stosunku 5:1. Dzięki wygranej w pojedynku derbowym zespół z Szczytnik Czerniejewskich z dziewiątego miejsca awansował na szóste miejsce w ligowej tabeli i ma obecnie po czterech kolejkach ligowych zdobyte 6 punktów.

Co do samego pojedynku derbowego pomiędzy Farą Pelikan Żydowo a Liderem Szczytniki Czerniejewskie, to spotkanie nie należało do porywającego spotkania piłkarskiego w wykonaniu obu zespołów. Walka o piłkę toczyła się najczęściej w środkowej części boiska a oba zespoły nastawione było na grę z kontry. Właśnie po jednej z takich szybkich kontr goście z Szczytnik Czerniejewskich wyszli na prowadzenie 1:0. W 15 minucie bramkarza Fary Pelikan Żydowo pokonał Piotr Grześkowiak. Ten sam zawodnik tuż przed zejściem obu drużyn do szatni na przerwę zdobył drugiego gola przelobowując brakarza gospodarzy. W tym układzie Lider Szczytniki Czerniejewskie schodził do szatni prowadząc już 2:0. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie spotkanie było niezwykle wyrównanym pojedynkiem piłkarskim. W tej części gry oba zespoły zdobyły po jednym golu. Pierwsi bramkę zdobyli żydowianie zmniejszając tym samym prowadzenie gości do 2:1. W 68 minucie gola kontaktowego dla gospodarzy zdobył Nazar Tsepko jak się później okazało jedynego w całym meczu. Komplet trzech punktów Lider z Szczytnik Czerniejewskich, zapewnił sobie w 80 minucie zdobyciem trzeciego gola którym to ustalił końcowy wynik spotkania 3:1. Autorem bramki na wagę zwycięstwa okazał się w zespole gości Dominik Jabkiewicz.

Skład Fary Pelikan Żydowo: Dawid Gąciarz, Marek Sanok, Maciej Nowicki, Krystian Małecki, Bartosz Kaczmarek, Arkadiusz Zych, Damian Pankowski, Karol Stein, Wojciech Żabierek, Bartosz Wejerowski, Nazar Tesepko  - Rezerwowi: Denis Raczak, Dawid Gierałka, Kacper Lisiecki, Dawid Różewski, Mateusz Sypniewski, Paweł Różewski, Jakub Majewski

Skład Lidera Szczytnik Czerniejewskich: Łukasz Krukowski, Patryk Cichowicz, Marek Zamiatała, Jacek Sadecki, Dominik Jabkiewicz, Piotr Grześkowiak, Bartłomiej Borkowicz, Dawid Kierzek, Marcin Piechocki, Mikołaj Bartkowiak, Dominik Kierzek – Rezerwowi: Dariusz Giszczyński, Szymon Przybylski, Damian Domaszewski, Dawid Stefaniak, Przemysław Jacek, Przemysław Gronek