Lider za mocny dla Zjednoczonych Trzemeszno

2013-11-10

W ostatnim spotkaniu rundy jesiennej nowego sezonu 2013/2014 zespół Zjednoczonych Trzemeszno, w sobotę 9 listopada na własnym boisku w ramach 15-tej kolejki rozgrywek wielkopolskiej IV ligi grupy północnej podejmowali lidera czwartoligowych zmagań zespół Tarnovi Tarnowo Podgórne. Podopieczni Łukasza Kańczukowskiego niestety nie sprostali swojemu rywalowi i przegrali spotkanie przed własną publicznością w stosunku 1:3. Była to już trzecia porażka z rzędu piłkarzy z grodu Kilińskiego.

Goście, którzy zdecydowanie przewodzą w ligowej tabeli na prowadzenie w sobotnim meczu wyszli w 15 minucie. Bramkarza Zjednoczonych Trzemeszno – Szymona Płoszyńskiego pokonał Maciej Czarnecki. Wprawdzie w 30 minucie w meczu był remis 1:1 za sprawą zdobytej bramki przez Krzysztofa Majchrzaka, który pokonał bramkarza gości lokując piłkę w jego bramce po strzale z 16-tego metra po wcześniejszym dograniu jej przez Michała Wisniewskiego. Ten wynik utrzymała się do końca pierwszej połowy spotkania i nic nie zapowiadało że zespół z Trzemeszna, po drugich czterdziestu pięciu minutach z placu gry schodził będzie jako pokonany. Jednak tak się stało. Lider w drugiej części wysoko zawiesił poprzeczkę w stosunku dla zespołu Zjednoczonych Trzemeszno co udokumentował zdobyciem dwóch goli przy żadnym straconym co dało drużynie z Tarnowa Podgórnego kolejne zwycięstwo w zmaganiach czwartoligowych nowego sezonu. Pierwsza bramka po przerwie a druga w meczu została zdobyta przez gości w 55 minucie. Autorem gola dającego ponowne prowadzenie 2:1 w meczu drużynie z Tranowa Podgórnego okazał się strzelec pierwszej bramki Maciej Czarnecki. Przysłowiową kropkę nad ,,i” w zespole gości postawił Krystian Mańczak, pokonując golkipera gospodarzy Szymona Płoszyńskiego w 60 minucie. Ostatecznie Zjednoczeni Trzemeszno, ulegli Tarnovi Tarnowo Podgórne w stosunku 3:1.

Po tej porażce zespół z Trzemeszna rozgrywki w rundzie jesiennej nowego sezonu 2013/2014 zakończył na 5-tym miejscu ze zdobytym w 15-tu meczach 24-oma punktami. Nie było to jednak ostatnie spotkanie mistrzowskie dla zespołu Zjednoczonych Trzemeszno, które rozegrają tej jesieni. Otóż WZPN w Poznaniu zaplanował do rozegrania jeszcze dwa spotkania z rundy wiosennej czyli rewanżowej. Pierwsze z nich zespół z Trzemeszna rozegra w dniach 16-17 listopada u siebie mając za przeciwnika zespół Iskry Szydłowo, zaś drugie rozegra w dniach 23-24 listopada na wyjeździe mając za przeciwnika drużynę Sparty Oborniki. Do obu meczu dojdzie o mile dopisze ku temu pogoda.

Skład Zjednoczonych Trzemeszno: Szymon Płoszyński, Michał Kachniarz, Marcin Nowak, Mikołaj Humański, Krzysztof Majchrzak, Kamil Wysocki,  Michał Wiśniewski, Patryk Sobucki, Łukasz Popielski, Adam Konieczny, Krzysztof Chojnacki, Tomasz Bauza, Damian Giza, Grzegorz Meller, Marcin Ślósarczyk, Michał Fajfer, Łukasz Kańczukowsk

Wyniki 15 kolejki - 9-10 listopada
Płomień Przyprostynia           1-1     1920 Mosina
Mieszko Gniezno                   6-0     Pogoń Lwówek
Lubuszanin Trzcianka           4-3     Sokół Pniewy
Leśnik Margonin                    1-0     Sparta Oborniki
Świt Piotrowo                        5-1     Iskra Szydłowo
Zjednoczeni Trzemeszno      1-3     Tarnovia Tarnowo Podgórne