Lider za silny dla Basketek

2022-02-05

Koszykarki TS Basket Gniezno pomimo ambitnej postawy w pierwszej kwarcie, bardzo wysoko przegrały w Hali GOSiR przy ul. bł. Jolenty w sobotę, 5 lutego z faworyzowanym Liderem Biofarm Swarzędz.

Pierwsze punkty w meczu  zdobyły koszykarki Lidera Swarzędz, jednak gnieźnianki odpowiedziały celną „trójką”. W 3 minucie za trzy punkty trafiła Karina Daniuk i było 6:3 dla Basketek. Dalszy fragment pierwszej kwarty to gra kosz za kosz. W połowie tej części gry swarzędzanki odskoczyły jednak Basketkom na pięć punktów. W 7 minucie za trzy trafiła Nadia Wiśniewska. W tym momencie Lider prowadził 20:15. Chwilę później, „trójkę” trafiła również Karina Daniuk, a kilkanaście sekund potem znów Nadia Wiśniewska i było 21:22. Po pierwszej odsłonie było 30:28 dla Lidera Swarzędz.

Druga kwarta rozpoczęła się od celnej „trójki” zawodniczki ze Swarzędza. Odpowiedź gnieźnianek była jednak natychmiastowa. W 3 minucie  za trzy punkty trafiła Bianka Napierała i zrobiło się 39:30 dla Lidera. Dwie minuty później, za trzy w zespole z Gniezna trafiła Gabriela Święszkowska. Na dodatek, pół minuty później „trójkę” trafiła Karolina Maj. Do końca pierwszej połowy koszykarki ze Swarzędza jeszcze bardziej odskoczyły Basketkom i po dwóch kwartach było 67:38 dla gości.

Po przerwie, jako pierwsze zaczęły trafiać koszykarki Lidera Swarzędz. Gnieźnianki pierwsze punkty zdobyły dopiero w… 4 minucie. Dwie minuty później, na tablicy wyników był rezultat 77:40 dla przyjezdnych. Po trzech odsłonach koszykarki ze Swarzędza prowadziły wysoko, bo aż 86:43.
Czwarta odsłona rozpoczęła się od punktów swarzędzanek. W  5 minucie trafienie dla Lidera zaliczyła Antonina Maj i było 90:45. Dalsze fragmenty gry w czwartej odsłonie to chaos i nieskuteczność z obydwu stron. Ostatecznie koszykarki Lidera Biofarm Swarzędz pokonały wysoko TS Basket Gniezno 99:54.

TS Basket Gniezno - Lider Biofarm Swarzędz 54:99 (28:30, 10:37, 5:19, 11:13)

Punkty:
TS Basket Gniezno:
Daniuk 19, Wiśniewska 12, Kozyra 9 ,Święszkowska 7, Manuszak 2, Kosmecka 2, Kiejnich 2, Wygryz 1, Kaczmarek, Salczyńska, Czyżak, Górecka.

Lider Biofarm Swarzędz: Napierała 25, K. Maj 23, Cabańska 14, Kupczyk 12, Owczarz 11, Kubiak 6, A. Maj 4, Łuczak 2, Stańczewska 2, Flaszak.