Lider za silny

2015-04-19

W sobotę 18 kwietnia odbyła się XIII kolejka spotkań o Mistrzostwo II ligi kobiet w piłce ręcznej. Nasza gnieźnieńska drużyna MKS MOS tym razem udała się na mecz do odległego Gubina, aby tam zmierzyć się z zespołem miejscowej Sparty.

Mecz zapowiadał się bardzo interesująco. GMTS Sparta ZSLIT Gubin to obecny lider II ligi, z kolei nasz zespół zajmuje III miejsce w tych rozgrywkach. Spotkanie w Gnieźnie zakończyło się po zaciętej walce wynikiem 31:33 dla przyjezdnych. Gnieźnianki chciały wziąć rewanż za porażkę z pierwszej rundy.

Początkowe akcje meczu były nerwowe w wykonaniu obu drużyn. Wynik spotkania otworzyła w 2` Ewa Zimna po wykończeniu akcji ze skrzydła. Pierwszy kwadrans meczu był wyrównany, wynik oscylował w granicach remisu. Dopiero w 16` gospodynie zaczęły przeważać na parkiecie. Przyczyniły się do tego dwa wykluczenia po stronie MKS MOS.  Dziewczęta z Gniezna mogły szybko wyrównać, a później wyjść nawet na prowadzenie, ale niestety nie potrafiły w dogodnych sytuacjach pokonać miejscowej bramkarki. Gnieźnianki zaczęły grać nieporadnie w ataku pozycyjnym, co sprawiło, że gubinianki przeprowadziły skuteczne kontrataki. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 14:10 dla Sparty Gubin.

Na drugą odsłonę nasze zawodniczki wyszły zmotywowane chcąc odrobić stratę z pierwszych  30 minut. Kiedy zniwelowały przewagę miejscowej Sparty do dwóch bramek wydawało się, że dziewczęta złapały wiatr w żagle i zaczęły grać tak, jak potrafią. Niestety seria błędów pozwoliła gubiniankom zdobyć sześć bramek pod rząd. W 43` minucie gnieźnieński zespół przegrywał już 14:21. Trener poprosił o czas, jednak i to nie spowodowało zmian w naszej grze. Zawodniczki grały nerwowo, żadna nie potrafiła wziąć na siebie odpowiedzialności. W pewnym momencie Gubin prowadził aż 16:25. Dopiero w 50` nasz zespół znów podjął walkę i w ostatnich dziesięciu minutach to on przeważał na parkiecie. Niestety zabrakło czasu, by odwrócić losy spotkania. Ostatecznie nasz zespół poniósł porażkę 27:22. Zespół z Gubina był w zasięgu MKS MOS, jednak liczne błędy własne i niecelne rzuty, w tym trzy nietrafione rzuty karne nie pozwoliły podjąć gnieźniankom wyrównanej walki.

W czwartek nasz zespół udaje się do Lubina, by tam rozegrać zaległy mecz z miejscowym Zagłębiem. Z kolei w niedzielę  26 kwietnia o godz. 17.30 w hali GOSiR na ul. Paczkowskiego 4 zostanie rozegrany ostatni mecz sezonu z drużyną KS AP Poznań. Serdecznie zapraszamy!

W barwach MKS MOS Gniezno grały: Lidia Kobyłecka, Marta Strzelecka – bramkarki, oraz zawodniczki pola: Martyna Bigoszewska (2), Ewa Zimna (1), Klaudia Łuczak,  Karolina Chojnacka (1), Paulina Tomaszewska (3), Katarzyna Tomaszewska (4), Marta Giszczyńska (2), Marcelina Dłutkowska (2), Monika Łęgowska (2), Agnieszka Siwka (1), Jagoda Ławniczak (1), Natalia Niedzielska (3), Natasza Nowak.

Autor tekstu: Dłutkowska Marcelina  + foto