Ligę czas, zacząć! W I kolejce Pelikan Niechanowo zagra z Czarnymi Ostrowite a Lechita Kłecko z Polaninem Strzałkowo

2019-08-14

Doczekaliśmy się w końcu ligowej inauguracji. Po okresie letnich przygotowań ruszają rozgrywki w wielkopolskiej klasie okręgowej. W grupie drugiej w czwartkowe popołudnie 15 czerwca o pierwsze punkty w nowym sezonie 2019/2020 jako beniaminkowie powalczą dwa zespoły z powiatu gnieźnieńskiego Pelikan Niechanowo i Lechita Kłecko.

W ramach pierwszej kolejki klasy okręgowej grupy 2 Pelikan Niechanowo wyjeżdża do Ostrowitego na mecz z tamtejszą drużyną Czarnych. Początek spotkania 15 sierpnia o godz. 17.30. Mecz z czwartkowym rywalem Pelikana będzie oczywiście pierwszym w historii obu klubów pomiędzy sobą. Czarni w poprzedniej kampanii zajęli 8 miejsce w tabeli, czyli w środku ligowej stawki wtedy jeszcze konińskiej klasy okręgowej. Rywal jest pewnego rodzaju niewiadomą, ale zielono - czarni nie mają zamiaru oglądać się na nikogo. Tylko realizacja własnych założeń taktycznych, nakreślonych przez trenera Andrzeja Stefańskiego jest celem na to spotkanie. Pelikan przystąpi do inauguracji sezonu jednak osłabiony, bo z powodu kontuzji odniesionej w meczu pucharowym nie wystąpi Dawid Urbaniak. Z kolei Dawid Połatyński zaliczy absencję z powodów prywatnych, podobnie jak nowy nabytek Pelikana Michał Bełkot. Pozostali zawodnicy są do dyspozycji trenera i zrobią wszystko, aby z impetem "przywitać" się z klasą okręgową.

Drugi z naszych przedstawicieli występujący również jako beniaminek w wielkopolskiej klasie okręgowej grupie 2 zespół Lechity Kłecko, nowy sezon podobnie jak Pelikan Niechanowo zainauguruje również na wyjeździe. Podopieczni Piotra Kubalewskiego również w czartek15 sierpnia udadzą się do Strzałkowa gdzie o godzinie 15.00 podejmowani będą przez miejscowego Polanina.

Już dziś czekamy na wyniki jakie osiągną oba nasze zespoły z powiatu gnieźnieńskiego w zakończonych czwartkowych spotkaniach z swoimi rywalami jako debiutanci w rozgrywkach wielkopolskiej klasie okręgowej grupy 2.

Pelikan Niechanowo/opracowanie dodatkowe Roman Strugalski/ foto archiwum SportGniezno.pl
 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,lige-czas-zaczac-w-i-kolejce-pelikan-niechanowo-zagra-z.html