Lipiec – Kijkowe Trzemeszno nie zwalnia tempa

2019-08-05

Mija następny pracowity miesiąc członków Kijkowego Trzemeszna. Trzemeszeńska grupa nordic walking nie zawiodła i może pochwalić się kolejną serią udanych startów.

W sobotę 6 lipca miał miejsce piąty etap Pucharu Polski Nordic Walking. Tym razem zawodników zaproszono do pięknej uzdrowiskowej miejscowości, położonej w Kotlinie Kłodzkiej – Polanicy Zdrój. Tradycyjnie uczestnicy mieli do wyboru dystans 5, 10 i 21 km a areną zmagań były urokliwe alejki Parku Zdrojowego. Trasa okazała się bardzo wymagająca, zarówno pod względem ukształtowania terenu jak i rodzaju nawierzchni. Do rywalizacji przystąpiła także reprezentacja Kijkowego Trzemeszna w następującym składzie – Małgorzata Szczudlik, Marzena Stankowska i Grzegorz Mądry. Gosia zdecydowała się pokonać pięciokilometrową trasę i w swojej kategorii wiekowej zajęła drugie miejsce. Dłuższy dystans wybrała Marzena i Grzegorz. Grzegorzowi wywalczony rezultat pozwolił zająć trzecie miejsce w kategorii M 60. Organizatorem Pucharu Polski jest Polska Federacja Nordic Walking.

W tym samym dniu dwóch reprezentantów Kijkowego Trzemeszna wzięło udział w zawodach nordic walking, które zostały rozegrane podczas VI Janikowskiej Dyszki. Pięciokilometrową trasę pokonało 80 zawodników, w tym 49 kobiet. W stawce tej nieźle spisali się trzemesznianie. W klasyfikacji generalnej wysokie ósme miejsce z czasem 35,53 min. zajęła Kamila Kolberg. Dało jej to drugą pozycję wśród kobiet. Piąty rezultat w kategorii open wywalczył Maciej Antas. Trasę pokonał w 33,58 min. i mógł cieszyć się nagrodą za uzyskanie pierwszej lokaty w kategorii wiekowej do lat 40. Trasę poprowadzono ulicami Janikowa a start i meta usytuowane zostały na stadionie miejskim przy ul. Głównej. Organizatorami imprezy byli – Urząd Miejski w Janikowie, OSiR Janikowo i Stowarzyszenie „Janikowo na sportowo” oraz Środowiskowy Dom Samopomocy Społecznej w Janikowie a także Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury.

W niedzielę 7 lipca 21 zawodników stanęło do rywalizacji nordic walking w ramach zawodów p.n. „V Polska Biega w Tarchałach” a walka toczyła się o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Odolanów. Start i metę usytuowano przy Szkole Podstawowej im. Polskich Sportowców w Tarchałach Wielkich. Na liczącą 5 kilometrów trasę wyruszyła także reprezentantka „Kijkowego Trzemeszna” – niezawodna Agnieszka Kędzierska. Do pokonania dystansu potrzebowała zaledwie 32:43 min. Z tym wynikiem uplasowała się na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej i okazała się najlepszą kobietą zawodów. Głównym organizatorem tego sportowego przedsięwzięcia był Ludowy Zespół Sportowy „Tarchalanka”.

W sobotę 20 lipca odbyła się czwarta odsłona Korony Zachodu Polski. Koordynatorem cyklu jest Nordic Walking Poland, Fundacja Chodzezkijami.pl oraz MarszPoZdrowie.pl. W czwartym etapie rywalizacji udział wzięło 3 reprezentantów Kijkowego Trzemeszna. Kijkarze mieli do wyboru dwa dystanse – 5 i 10 km. Tym razem trasę marszu poprowadzono wokół Jeziora Węgorzyno ze startem i metą na miejscowym stadionie. W przepięknych okolicznościach przyrody i przy sprzyjających warunkach atmosferycznych udało się uzyskać świetne rezultaty, które pozwoliły na zajęcie wysokich lokat w klasyfikacji generalnej oraz w kategoriach wiekowych. W marszu na dystansie 5 kilometrów wystartowały dwie zawodniczki z Trzemeszna. Małgorzata Szczudlik (37,47 min.) zajęła trzecie miejsce w kategorii kobiet. Świetnie poradziła sobie także Agnieszka Kędzierska (38,15 min.). Wywalczony wynik dał jej pierwsze miejsce w kategorii K 40. Odcinek ten przemierzyło 131 osób. Z dłuższą trasą postanowił zmierzyć się Grzegorz Mądry (1:13,12), który stanął na najwyższym stopniu podium w M 60. Ten dystans wybrało 28 kijkarzy. Świetna organizacja, fantastyczna atmosfera oraz piękny zakątek Wielkopolski – to niewątpliwie atuty tej imprezy.

W niedzielę 21 lipca trzyosobowa grupa trzemesznian wystartowała w kolejnym etapie Pucharu Regionalnego, który miał miejsce w Wągrowcu. Reprezentanci Kijkowego Trzemeszna mieli do wyboru dystans 5 i 10 kilometrów. Mierząc się z wybranymi odcinkami, zrobili to w doskonałym stylu. Agnieszka Kędzierska pokonała pięciokilometrową trasę w 36,54 min. Okazała się najlepszą w swojej kategorii wiekowej. Uzyskany wynik dał jej też wysokie XXIV miejsce w klasyfikacji generalnej. Krótszy dystans wybrała także Małgorzata Szczudlik (37,09). Wywalczony rezultat pozwolił jej zająć pierwsze miejsce w kategorii K 30. W zawodach udział wzięło 169 osób, w tym 89 kobiet. Na dwukrotnie dłuższy dystans zdecydował się Grzegorz Mądry, zdobywając drugą lokatę w kategorii M 60 z czasem 1:14,15. W zawodach udział wzięło 61 osób, w tym 28 kobiet. Organizatorem Pucharu Regionalnego jest Polska Federacja Nordic Walking.

W niedzielę 28 lipca miał miejsce kolejny etap Pucharów Regionalnych Nordic Walking. Zawody odbyły się w Skrwilnie a uczestnicy mieli do wyboru dystans 5 i 10 km. Areną zmagań były tereny zielone Nadleśnictwa Skrwilno a trasa nie należała do najłatwiejszych. Do rywalizacji przystąpiła także reprezentacja Kijkowego Trzemeszna w trzyosobowym składzie – Agnieszka Kędzierska, Kamila Kolberg i Grzegorz Mądry. I tym razem trzemesznianie nie zawiedli.
Agnieszka i Kamila pokonały pięciokilometrową trasę i zajęły drugie miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Dłuższy dystans wybrał Grzegorz. Wywalczony rezultat pozwolił mu triumfować w kategorii M 60. Organizatorem Pucharów Regionalnych jest Polska Federacja Nordic Walking.