LKS Ślesin gromi w sparingu Mieszko Gniezno

2014-07-26

Trzecie spotkanie kontrolne tego lata w ramach przygotowań do nowego sezonu 2014/2015, w wielkopolskiej IV lidze grupie północnej rozegrali piłkarze Mieszka Gniezno.

Po środowej porażce na własnym trenie z juniorami starszymi Warty Poznań, występującymi w najwyższej piłkarskiej lidze Centralnej w Polsce w stosunku 2:1, drużyna Mieszka Gniezno udała się w sobotę 26 lipca do Ślesina gdzie była podejmowana przez miejscowy zespół LKS-u, grający na co dzień w wielkopolskiej IV lidze grupie południowej. Biało-niebiescy sobotniego meczu kontrolnego z pewnością nie zaliczą do udanego, gdyż mieszkowcy doświadczyli srogiej lekcji futbolu przegrywając bardzo wysoko z miejscowym zespołem z Ślesina aż 6:0. Początek spotkania nie zapowiadaj aż tak wysokiej porażki piłkarzy z grodu Lecha. Już w 5 minucie to gnieźnianie mogli wyjść na prowadzenie jedną bramką, gdyby Daniel Szymański po wcześniejszy dograniu piłki w pole karne gospodarzy przez Alana Polusa nie spudłował z 5-go metra do pustej bramki. A że niewykorzystane sytuacje się mszczą przekonali się mieszkowcy w 13 minucie, kiedy to zespół Ślesina wszedł na prowadzenie 1:0 po bramce zdobytej przez Dawida Jarka. Po tej bramce gospodarze poszli za ciosem aplikując gnieźnianom do końca pierwszej części meczu jeszcze trzy gole co sprawiło że po pierwszych czterdziestu pięciu minutach Ślesin prowadził zdecydowanie z Mieszkiem Gniezno aż 4:0. W pierwszej części po golu na swoim koncie w zespole z Ślesina zapisali między innymi: Paweł Błaszczak (35'), Łukasz Kujawa (36'), Łukasz Pietrzak (38').

Po zmianie obraz gry w wykonaniu Mieszka Gniezno, nie uległ zmianie biało-niebiescy atakowali na bramkę gospodarzy stwarzając sobie dogodne sytuacje do zdobycia gola kontaktowego. Tak było w 60 minucie kiedy to Dawid Łucki znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem z Ślesina, lecz strzał z bliskiej odległości zdołał wybronić bramkarz gospodarzy czy też w 65 minucie kiedy to po indywidualnej akcji piłka uderzona z 18-tego metra przez Daniela Szymańskiego trafiła w słupek bramki Ślesina. Mimo kilku dogodnych sytuacji do zdobycia bramki przez gnieźnian to dwa kolejne gole w drugiej połowie zdobyli piłkarze z Ślesina, którymi ustali końcowy wynik meczu na 6:0. W drugiej połowie w zespole z Ślesina po bramce na swoim koncie zapisali Paweł Bryzgalski (65') i Paweł Krygier (80'). Była to już trzecia porażka w trzecim meczu kontrolnym piłkarzy Mieszka Gniezno.

Skład Mieszka Gniezno: Patryk Szafran, Albert Kowalski, Łukasz Mokrzycki, Karol Karasiewicz, Krzysztof Jackowiak, Alan Polus, Mikołaj Zawadka, Marcin Nowak, Andrzej Stefański, Damian Garstka, Daniel Szymański na zmiany wchodzili Robert Pepliński, Patryk Waluszyński, Jakub Deniz, Dawid Łucki, Jakub Memietz