Łódzka młodzież poległa w konfrontacji z bardziej doświadczonymi koszykarzami MKK

2023-01-15

W niedzielę, 15 stycznia kolejny mecz ligowy rozegrali w ramach II ligi PZKosz koszykarze drużyny Sklep Polski MKK Gniezno, którzy na wyjeździe mierzyli się z ŁKS-em CoolPack Youth Łódź.

Po ostatniej domowej porażce koszykarzy Sklep Polski MKK Gniezno z faworyzowaną Notecią Inowrocław 59:77, tym razem podopieczni Arkadiusza Konowalskiego mierzyli się na wyjeździe z zajmującym 15 miejsce w tabeli 2 ligi drużyną ŁKS-em CoolPack Youth Łódź. Gnieźnianie w pełni powetowali sobie porażkę domową z ekipą z Inowrocławia pokonując różnicą trzydziestu ośmiu punktów młodzież ŁKS-u CoolPack Youth Łódź we własnej hali i przed swoją publicznością 110:72. Zespół koszykarzy z grodu Lecha poprowadził do zwycięstwa trzeci laureat 13 plebiscytu na najlepszego sportowca roku 2022 nagrodzony statuetką Orły Gnieźnieńskiego Sportu mowa tutaj o Dariuszu Dobrzyckim, który w Łodzi zdobył dla swojej drużyny 33 oczka. Dobrzyckiemu kroku starali się dotrzymać Artur Kozłowski oraz Mikołaj Czyż, którzy jednak zdobyli tylko połowę z punktów Dobrzyckiego bo każdy z nich wywalczył ich po 15. Jeśli chodzi o sam mecz pomiędzy ŁKS-em CoolPack Youth Łódź a Sklepem Polski MKK Gniezno. To spotkanie można zaliczyć jako do jednej ,,bramki”. Podopieczni Arkadiusza Konowalskiego, który został wybranym trenerem roku 2022 i na XIII Gali  Orły Gnieźnieńskiego Sportu, do której doszło 13 stycznia w gnieźnieńskiej hali widowiskowej im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnie został podobnie jak Dobrzycki uhonorowany pamiątkową statuetką orła od samego początku dominowali nad swoim rywalem. Na potwierdzenie tych słów może świadczyć fakt iż gnieźnianie wysoko wygrali pierwszą kwartę bo aż 31:17 druga kwarta również przebiegała pod dyktando Sklepu Polskiego MKK Gniezno a co za tym idzie zakończyła się wysokim zwycięstwem 30:15. I podopieczni Arkadiusza Konowalskiego na zasłużoną przerwę schodzili prowadząc po pierwszej części meczu z łódzką młodzieżą aż 85:35. Po zmianie stron koszykarze z grodu Lecha można by rzec że trochę obniżyli swoje loty i wprawdzie dwie kolejne kwarty wygrali ponownie ale już nie w takich wysokich rozmiarach jak pierwszą i druga. Trzecia kwarta niedzielnego spotkania zakończyła się zwycięstwem Sklepu Polskiego MKK Gniezno w stosunku 24:21 i w meczu było 85:53 dla gnieźnian. Z kolie czwartą kwartę  podopieczni Arkadiusza Konowalskiego zakończyli rezultatem 25:19 co dało drużynie Sklep Polski MKK Gniezno w całym obrachunku niedzielnego spotkania zdecydowane zwycięstwo różnicą aż trzydziestu ośmiu punktów 110:72.

ŁKS  CoolPack Youth Łódź - Sklep Polski MKK Gniezno 110:72 (17:31, 15:30, 221:24, 19:25)

Punkty dla ŁKS  CoolPack Youth Łódź zdobyli: Bartosz Stępień – 15,  Mykyta Yalovenko – 12, Wiktor Szewczyk – 11, Bartosz Keller – 10, Maciej Szkal – 9, Adrian Adamowic – 5, Bartosz Górnicki – 5, Kacper Koc – 4, Mikołaj Majer -1

Punkty dla Sklep Polski MKK Gniezno zdobyli: Dariusz Dobrzycki – 33, Mikołaj Czyż – 15,  Artur Kozłowski – 15, Piotr Leśniczak – 13, Daniel Kotwasiński – 11, Michał Szydłowski – 10, Maciej Gorzelny – 6, Dariusz Wietrzyński – 4, Tomasz Urbaniak – 3