Luboń zdobyty, jutro z Kłosem

2018-05-04

Trwa pracowity tydzień dla Zjednoczonych Trzemeszno. We wtorek 1 maja wygrali oni 2:0 na wyjeździe z Lubońskim 1943 Luboń, a już w sobotę 5 maja podejmować będą na Stadionie Miejskim w Trzemeszno zespół Kłosa Zaniemyśl.

We wtorkowym meczu w Luboniu trzemesznianie nie pozostawili złudzeń, ile miejsc w tabeli dzieli obie drużyny. Przewaga Zjednoczonych nie podlegała dyskusji choćby przez moment, brakowało tylko skutecznego wykończenia. Ostatecznie po bramkach Krzysztofa Chojnackiego w 36 minucie i Dawida Ciążyńskiego w 84 minucie nasz zespół wygrał 2:0. Wynik nie odzwierciedla w pełni tego co działo się na boisku ale w obliczu osłabienia - nieobecność kilku zawodników z powodu kontuzji i przekroczenia limitu żółtych kartek najważniejsze są kolejne trzy punkty. Szacunek należy się jednak również rywalom, którzy do meczu przystąpili jedynie w 11-osobowym składzie, bez rezerwowych i w ciężkich warunkach (wysoka temperatura) wybiegali całe spotkanie walcząc o jak najlepszy rezultat.

Luboński 1943 Luboń - Zjednoczeni Trzemeszno 0:2 (0:1)

Bramki dla Zjednoczonych: Krzysztof Chojnacki 36', Dawid Ciążyński 84'

Skład Zjednoczonych: Tomasz Wachowiak, Michał Wiśniewski, Robert Pepliński (c), Mikołaj Humański, Karol Karasiewicz (56' Bartosz Czarnecki), Daniel Szymański (59' Hubert Siwa), Kamil Wysocki, Szymon Meller, Dawid Ciążyński, Wojciech Durski (78' Patryk Różycki), Krzysztof Chojnacki. Ponadto w rezerwie: Szymon Menz