Łubowo wygrywa z Koziołkiem Poznań, Owieczki remisują z Orlikiem Miłosław a Fałkowo przegrywa Szturmem Junikowo

2022-04-27

Nie tylko o ligowe punkty w miniony weekend 23 i 24 kwietnia walczyły zespoły z powiatu gnieźnieńskiego w rozgrywkach wielkopolskiej V ligi Red Box grupy 2 jak i wielkopolskiej klasy okręgowej Red Box grupy 3 i 4.

Do walki o kolejne punkty ligowe w trwającej rundzie rewanżowej sezonu 2021/2022przystąpiły w miniony weekend również trzy zespoły z wielkopolskiej klasy A POROTON grupy 4 a mowa tutaj o Formtonie Piast Łubowo, WKS Owieczkach i FAS KS Fałkowo. W zakończonej 4 kolejce z rundy rewanżowej a 16 całego sezonu zespoły z naszego powiatu odnotowały zwycięstwo, remis oraz porażkę. Ale po kolei.

Koziołek Poznań – Formaton Piast Łubowo 0:3

Komplet punktów na swoim koncie zapisali w niedzielę 24 kwietnia seniorzy drużyny Formatonu Piasta Łubowo. Podopieczni Marcina Sporakowskiego w Poznaniu pokonali tamtejszy zespół Koziołka w stosunku 3:0 prowadząc z nim po pierwszej połowie 1:0 po golu zdobytym do szatni w 41 minucie przez Jakuba Goździńskiego. Po przerwie łubowianie zaaplikowali swojemu rywalowi dwie kolejne bramki. Najpierw w 60 minucie prowadzenie Piasta na 2:0 podwyższył Sebastian Figas. Wynik zaś końcowy spotkania na 3:0 dla Łubowa ustalił zdobytą bramką w 62 minucie Sławomir Kasprzak.

Skład Formatonu Piast Łubowo: Dawid Zięba, Przemysław Wolniewicz (85' Filip Białas), Patryk Kluczyński (35' Sebastian Figas), Filip Adamski, Łukasz Kierzek, Michał Helman (75' Mikołaj Lewandowski), Jakub Goździński, Sławomir Kasprzak, Mateusz Rożek (81' Adrian Wachoń), Maksymilian Sikorski, Paweł Kulczak

Orlik Miłosław – WKS Owieczki 1:1

W przeciwieństwie do Formatonu Piast Łubowo punktami w ligowej tabeli w wyniku uzyskanego remisu 1:1 w meczu wyjazdowym w Miłosławiu z tamtejszym Orlikiem w niedzielę 24 kwietnia w kolejnym meczu rundy rewanżowej podzieliła się ekipa WKS Owieczki. Podopieczni Artura Borowiaka, mimo że do przerwy przegrywali z swoim rywalem 1:0 po golu zdobytym przez zawodnika Orlika Miłosław – Radosława Szefera. To jednak ,,Owce” w drugiej połowie doprowadziły do remisu 1:1 kiedy to Damian Tomczak w 68 minucie pokonał bramkarze gospodarzy. Wynik do końca meczu nie uległ zmianie i oba zespołu punktami ligowymi podzieliły się w tabeli.

Skład WKS Owieczek: Sebastian Czuba, Damian Pankowski, Radosław Neumann (60' Kamil Darzecki), Dawid Cieciura, Damian Tomczak (80' Daniel Springer), Stefan Grzechowiak, Błażej Fedyszyn, Filip Jagodziński, Dominik Jabkiewicz (70' Piotr Saskowski), Mateusz Grzybowski, Michał Kowalski (75' Mateusz Cieśliński)

Szturm Junikowo Poznań – FAS KS Fałkwo 5:2

Porażką zakończyło się natomiast spotkanie wyjazdowe ostatniego przedstawiciela z naszego powiatu mowa tutaj o drużynie FAS KS Fałkowo, która uległa w sobotę 23 kwietnia w Poznaniu liderowi tabeli Sturmowi Junikowo w stosunku 5:2. Gospodarze na prowadzenie 1:0 wyszli po golu zdobytym w 27 minucie przez Mateusza Duchowskiego. W 37 minucie poznaniacy prowadzili już 2:0 po bramce zdobytej przez Macieja Tatarskiego. I z takim wynikiem schodzili na przerwę. Po zmianie stron zaraz na początku drugiej połowu Szturm Junikowo zaaplikował drużynie z Fałkowa kolejne dwie bramki autorami, których byli w 52 minucie Maciej Kraśnickimi w 61 minucie Justin paul Umeh. I było 4:0 dla Szturmu Junikowo Poznań. Fałkowianie po tych straconych czterech golach nie złożyli jednak broni atakowali i przyniosło to efekt w zdobytych dwóch golach w końcówce meczu. Najpierw bramkę kontaktową dla FAS KS Fałkowo zdobył w 70 minucie Artem Zakharov. Ten sam zawodnik w 72 minucie zmniejszył prowadzenie gospodarzy do 4:2. Jednak ostatnie słowo w tym meczu należało do lidera tabeli, który w doliczonym czasie gry 90+1 ustalił końcowy wynik spotkania na 5:2 po golu zdobytym przez Macieja Kraśnickiego.

Skład FAS KS Fałkowo: Daniel Wlaszczyk, Piotr Musiołowski, Oskar Włodarczyk, Mikołaj Kidawa, Dawid Hamera, Norbert Darzecki, Szymon Porawski (46' Piotr Król), Jakub Zioła, Joachim Andrzejczak, Nikodem Góralski (33' Piotr Horbik), Artem Zakharov

Kolejne mecze – Kolejka 17 - 7-8 maja

WKS Owieczki - KSGB Manieczki
Piast Łubowo - KS Fałkowo

Tabela

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
12.  Las Puszczykowo 14 5 0 5 9 12-30 0 3 4 6-12 0 2 5 6-18
Kłos II Zaniemyśl wycofał się z rozgrywek po 1. kolejce. Jego wynik został anulowany.