Łukaszewski wicemistrzem Europy!

2016-06-17

W dniach od 10 do 16 czerwca w miejscowości Grosseto Włochy odbyły się Mistrzostwa Europy IPC w lekkoatletyce z udziałem 580 zawodników kadr paraolimpijskich z 36 Państw.

Również naszą kadrę Polski reprezentował nasz gnieźnianin Patryk Łukaszewski który został zgłoszony do biegu na dwóch dystansach pierwszy to 1500 m oraz 5000 m.

Każdy z zawodników przed startami został poddany badaniom IPC dotyczące otrzymania grupy startowej z której Patryk Łukaszewski otrzymał grupę T 13.
W dniu 14. 06. 2016 r. o godz. 18:00 Patryk wystartował w finałowym biegu  na dystansie 1500 m zajmując 7 miejsce, bieg ten był dla niego przetarciem do finałowego biegu na 5000 m.

Po dniu przerwy i krótkiej regeneracji nastąpił  start o godz. 10:15 na dystansie 5 km przy temperaturze 31 stopni i 48% wilgotności co dało się mocno we znaki zawodnikom. Tutaj już nasz zawodnik z Gniezna jak i kolega z kadry zdominowali bieg na owym dystansie. Na mecie Patryk zameldował się jako drugi tym samym zdobywając tytuł wicemistrza Europy, ustępując miejsca paraolimpijczykowi Łukaszowi Wieteckiemu.

Łącznie reprezentacja Polski zdobyła 50 medali z czego 22 złote, 17 srebrnych i 16 brązowych dając trzecią lokatę w ogólnej klasyfikacji medalowej.