Maciejka Diament Gniezno nie zwalnia tempa!

2014-06-24

Trwa zwycięska passa zawodników „GTT Diament Maciejka GOSiR”. W rozegranych w minioną sobotę i niedzielę zawodach aquathlonowych i triathlonowych w Lusowie i Moryniu nasi zawodnicy nadal nie schodzą z podium.

Zawody w aquathlonie rozgrywane w wielkopolskim Lusowie odbywały się kilku kategoriach m.in. w kat.12-13 lat na dystansie 100 m. pływania i 1000 m. biegu w tej kategorii całe podium zdominowały gnieźnianki - Wróblewska Dominika - zajęła pierwsze miejsce, tuż za nią uplasowała się Agata Zachwieja, a minimalnie za nią Iza Bąkowska.
Wśród chłopców drugi stopień podium wywalczył Kamil Kasprzyk. W kategorii chłopców 10-11 letnich - pierwszy był Bogdziewicz Adam a drugi Gleba Jonasz. Wśród dziewczyn walecznością na miarę zwycięstwa wykazała się Kasia Bogdanowicz. W Lusowie rozegrano także Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików na dystansie 400 m pływania i
2000 biegu w kategorii dziewczyn. Trzecie miejsce zajęła Weronika Słomian, na czwartej pozycji uplasowała się natomiast Ola Jakubiak, wśród chłopców czwarty był Wojtek Bernaciak, piąty Norbert Baranowski a szósty Kuba Kowalski.

W niedzielę grupa naszych zawodników wraz z opiekunami wybrała się do Morynia na zawody triathlonowe – organizatorzy dla młodszych zawodników przygotowali podobnie jak w Lusowie zawody aquathlonowe. Także i tutaj nasze dziewczyny z grupy aquathlonowej kategorii 12-13 lat zdominowały całe podium. Agata Zachwieja zajęła pierwsze miejsce, tuż za nią uplasowała się Dominika Wróblewska, a na najniższym stopniu podium stanęła Iza Bąkowska. Główną częścią niedzielnej rywalizacji był triathlon. W tej części rywalizacji starsze „Diamenciki” pokazały ducha walki- w juniorach młodszych swoją kategorię zwyciężyła Olga Masłowska, minimalnie wyprzedzając Alicję Lewandowską, a na najniższym stopniu podium zameldowała się natomiast Martyna Pietruszewska. Tuż za podium, na piątym miejscu zawody ukończyła Paulina Zabiszak, na szóstym Izabela Kałamaja. W kategorii chłopców - Eryk Szuba uplasował się na drugim miejscu, na czwartym Piotr Zabiszak, a na czternastej pozycji Szymon Strzyżewski. Wśród juniorów zawody zdominował Michał Czech, czwarty ukończył Karol Mikołajczak, a tuż za nim na piątej
pozycji przybiegł Łukasz Kobyłecki. W ramach zawodów rozegrano także „starsze” kategorie wiekowe i tak członek zarządu „GTT Diament Maciejka GOSiR” Andrzej Strzyżewski zajął dobrą trzecią lokatę a jeden z rodziców zawodniczek startujących w naszym klubie - Jarosław Masłowski zajął czwarte miejsce. Medale i nagrody zwycięzcom wręczył reprezentant polski i medalista Olimpijski Marek Kolbowicz. Zawody w Lusowie i w Moryniu za nami, a my już myślimy o kolejnych. Podziękowania dla sponsora obuwie „Maciejka”.