Mają to. Juniorki MKS PR Gniezno w 1/4 MPJ!!!

2023-02-12

Podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka, w pięknym stylu wywalczyły z pierwszego miejsca awans do 1/4 Mistrzostw Polski Juniorek w Szczecinie.

W turnieju, który rozgrywany był w ramach 1/8 Mistrzostw Polski Juniorek w Szczecinie w dniach od 10 do 12 lutego oprócz zespołu MKS PR Gniezno o awans do dalszych rozgrywek rywalizowały jeszcze zespoły UKS Varsovia Warszawa, SKS Kusy Kraków oraz gospodynie turnieju MKS Kusy Szczecin.
Młode gnieźnianki praktycznie awans do 1/4 MPJ zapewniły sobie po dwóch zwycięstwach z rzędu. Podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka, w piątek 10 lutego po bardzo zaciętym meczu pokonały po rzutach karnych zespół UKS Varsovia Warszawa w stosunku 4:3.W pierwotnym czasie w meczu był remis 27:27 i o zwycięstwie jednej jak i drugiej drużyny decydowały rzuty karne, w których lepiej zaprezentowały się młode gnieźnianki. Drugie zwycięstwo juniorki MKS PR Gniezno, już w regulaminowym czasie gry odnotowały w sobotę 11 lutego kiedy to występując w roli gościa pokonała gospodarza tej potyczki zespół SKS Kusy Kraków w stosunku 35:30 prowadząc z nim do przerwy 17:12. W niedzielę 12 lutego podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka, o rozegrały ostatni pojedynek w ramach trzydniowego turnieju, w którym zmierzyły się z drużyną  MKS "Kusy" Szczecin. Spotkanie jeszcze przed jego rozpoczęciem zapowiadało się bardzo interesująco a to z tego powodu iż zespół MKS "Kusy" Szczecin, podobnie jak gnieźnianki przed tą potyczką przystępował  do niego z czystym kontem podobnie jak podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka. MKS "Kusy" Szczecin najpierw pokonał SKS Kusy Kraków w stosunku 37:22 a następnie ograł UKS Varsovia Warszawa w stosunku 36:31. Stawką tego meczu było z którego miejsca oba zespoły przystąpią do 1/4 Mistrzostw Polski Juniorek. Spotkanie miało co można było się spodziewać miało bardzo zacięty przebieg gdyż żadnej z drużyn zarówno w pierwszej jak i drugiej połowie nie udało się osiągnąć zdecydowanej przewagi a wynik oscylował w granicy remisu. Ostatecznie lepszymi w tej konfrontacji zachowując do końca zimną krew okazały się juniorki MKS PR Gniezno wygrywając spotkanie 33:30 do przerwy prowadząc z swoimi rywalkami 19:17.
W drugim spotkaniu niedzielnym o przysłowiową pietruszkę UKS Varsovia Warszawa pokonała SKS Kusy Kraków w stosunku 35:25.

Na koniec należy nadmienić iż do 1/4 MPJ z turnieju z Szczecina awansowały dwie najlepsze drużyny a są nimi w tym przypadku zajmując pierwsze miejsce MKS PR Gniezno oraz drugi zespół MKS "Kusy" Szczecin.

Punkty dla MKS PR Gniezno zdobywały: Maja Schlabs – 7, Agata Szymańska – 6, Maria Tanaś – 6, Weronika Wabińska – 5, Marta Wachowska – 5, Maja Brząkała – 3, Paulina Musiał – 1

Punkty dla MKS "Kusy" Szczecin zdobywały: Paulina Kuźmińska – 10, Zuzanna Zimnicka – 9, Emilia Jałowiecka – 3, Julia Oleśkiewicz – 3, Oliwia Panczenko – 2, Lidia Haławczyk – 1, Natalia Bielak – 1, Nina Klimek – 1

Roman Strugalski/ foto Damazy Gandurski // Off Book. Agencja Kreatywna.