Mały dreszczowiec w Kiszkowie

2018-10-14

W sobotę 13 października drużyna juniora młodszego trenera Dariusza Kuryły udała się do Kiszkowa na ostatni w tym sezonie mecz ligowy w rozgrywkach II ligi klasy okręgowej juniora młodszego.

Drużyna Mieszka rozpoczęła spotkanie fatalnie. Gra się nie układała i zawodnicy z grodu Lecha popełniali mnóstwo błędów w obronie. Pierwszą bramkę młodzi gnieźnianie stracili już w 10 min. Druga bramka padła dla Wełnianki w 20 min a gra podopiecznych Dariusza Kuryły nadal się nie układała. Kontaktową bramkę dla drużyny Mieszka zdobył w 33min z rzutu wolnego Jakub Zioła. Do przerwy młodzi mieszkowcy przegrywali 2:1. Zaraz po rozpoczęciu drugiej części meczu gospodarze w 41 min zdobyli 3 bramkę. Gdy wydawało się że będzie trudno odwrócić losy meczu drużyna Mieszka zaczęła grać coraz lepiej. Kontaktową bramkę w 43min z rzutu karnego zdobył Nikodem Blaszyński. Do remisu w 47 min doprowadził kapitan biało- niebieskich Jakub Socha. Od tego momentu gnieźnianie zdobyli zdecydowaną przewagę nad swoim rytwalem. W 55 min gola zdobył Kamil Gierałka a w 58 min po uderzeniu Jakuba Zioły piłka trafiła w słupek. W 68 min Jakub Socha głową podwyższa wynik na 3:5 by w 70 minucie szóstego gola dla gnieźnian zdobył Nikodem Blaszyński. Ten sam zawodnik w 72min zdobywa kolejną bramkę i było już 7:3 dla gnieźnian. W 75 minucie prowadzenie biało-niebieskich na 8:3 podwyższył Jakub Socha. Natomiast wynik spotkania na 3:9 dla juniora młodszego Mieszka Gniezno ustalił w 78min Nikodem Blaszyński. Był to ostatni mecz ligowy drużyny juniora młodszego Mieszka w rundzie jesiennej sezonu 2018/2019. Mecze rewanżowe odbędą się wiosną 2019 roku. Warto zaznaczyć że rok kalendarzowy 2018 drużyna juniora młodszego Mieszka Gniezno zakończyła z bilansem 16 zwycięstw i jednym remisem. Jeśli chodzi o rundę jesienną sezonu 2018/2019 to podopieczni Dariusza Kuryły zakończyli na pierwszym miejscu.

Skład drużyny juniora młodszego Mieszka Gniezno: Marcin Garjaciak, Wiktor Pakuła, Wiktor Gromadzki, Kamil Gierałka, Jakub Socha, Jakub Zioła, Michał Kowalski, Kacper Bubacz, Nikodem Blaszyński, Dawid Górzyński, Oliwier Eggebrecht

Po przerwie weszli  z ławki rezerwowi: Adrian Matelski, Jakub Grajek, Albert Kurowski, Mikołaj Mroczkowski