Mariusz Przybysz po meczu z FC Toruń:- Chciałbym mieć "problem" ekstraklasy w przyszłym sezonie

2015-04-17

W rozegranym sobotę, 11 kwietnia, w hali GOSiR przy ul. Paczkowskiego meczu 17. kolejki grupy północnej I ligi futsalu zespół Klubu Sportowego Gniezno pokonał FC Toruń 7:4.

Torunianie byli dotychczas niepokonani w rozgrywkach i zdecydowanie wywalczyli awans do ekstraklasy. W starciu z mistrzami gnieźnianie może nie dominowali wyraźnie, ale potwierdzili swoje ekstraligowe aspiracje, chociaż Mariusz Przybysz, wiceprezes do spraw sportowych KS Gniezno przestrzega przed hurraoptymizmem i raczej nie przecenia zwycięstwa nad ekipą z Torunia twierdząc, że droga do najwyższej klasy rozgrywkowej jest jeszcze daleka:

 

 

 

 

 

W sobotę, 18 kwietnia, wyjazdowym meczem w Białymstoku z tamtejszym Heliosem gnieźnianie zakończą zmagania w I lidze. Już wiadomo, że bez względu na wynik tego spotkania grać będą w barażach o ekstraligę. Ich pierwszym rywalem będzie najprawdopodobniej  zespół Cuprum Polkowice, który na trzy kolejki przed zakończeniem zmagań zajmuje drugą pozycję w tabeli grupy południowej ze stratą 7 punktów do NBitu Gliwice i przewagą 12 oczek nad Bocheńskim Stowarzyszeniem Futsalu.  O szczegółach dotyczących spotkań barażowych informować będziemy na bieżąco. 

 

Radosław Kossakowski + foto

 

 

 

 

 

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,mariusz-przybysz-po-meczu-z-fc-torun-chcialbym.html