Martyna Galant brązową medalistką MME U-23

2017-07-17

Niebieska bieżnia bydgoskiego stadionu "Zawiszy" była w miniony weekend areną zmagań Młodzieżowych Mistrzostw Europy U-23 w lekkiej atletyce. Wśród reprezentantów Polski w biegu na dystansie 1500 m startowała Martyna Galant.

Wychowanka MKS Gniezno, obecnie trenująca w AZS OŚ Poznań po piątkowych eliminacjach, w których zajęła II miejsce  ustępując  jedynie koleżance z  reprezentacji Sofii Ennaoui, pewnie awansowała do  finału. W niedzielę, 16 lipca,  o  godzinie 17.05 na linii startu stanęło  12 najlepszy europejek w walce o mistrzowskie medale .  Po emocjonującej walce  pierwsza linię mety przekroczyła reprezentantka Niemiec Konstanze Klosterhalfen. Druga była  Sofia Ennaoui, a  trzecie miejsce zajęła  Martyna Galant. Wynik uzyskany przez pochodzącą z Witkowa zawodniczkę   jest także wypełnieniem wskaźnika PZLA uprawniającego do startu w Letniej  Uniwersjadzie, która pod koniec sierpnia odbędzie się w Manili.