Martyna Galant halową mistrzynią Polski juniorek!

2014-07-01

Wyjątkowo pracowicie rozpoczęły się wakacje dla lekkoatletów. Od piątku do poniedziałku w ostatni weekend czerwca trwały Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce, rozgrywane w tym roku na stadionie miejskim w Toruniu.

Po  uzyskaniu kwalifikacji uprawniających do startu  w  zawodach, gnieźnieńska lekką atletykę reprezentowało troje zawodników klubu  MKS-MOS Gniezno. Martyna Galant w sobotnich eliminacjach uzyskała drugi wynik i pewnie awansowała do niedzielnego finału.  Tego samego dnia rozegrano finał biegu na dystansie 3000m w którym wystąpił Szymon Manc. W stawce 30 zawodników, Szymon zajął XIII miejsce uzyskując wynik  8.46.22.  Niedziela była dniem  w który rozegrano dwa finały  z udziałem naszych zawodników. Jako pierwsza w  biegu na dystansie  800m wystąpiła Martyna Galant. Po zaciętej walce i chwili niepewności na olbrzymim telebimie wyświetlono  nazwisko Martyny z przewagą 0,06 s nad drugą zawodniczką. Dwie godziny później w biegu na dystansie 3000m z przeszkodami wystąpił kolejny z naszych zawodników Mateusz Byczkowski uzyskując wynik 10.26.69. Poniedziałek był dniem w którym rywalizowano w biegach na dystansie 1500m, zarówno w kategorii kobiet jak i mężczyzn. Martyna Galant zajęła 7 miejsce uzyskując wynik 4.43.00, a Szymon Manc zdobył 10 miejsce z wynikiem 3.58.55.

W pięciu startach nasi zawodnicy zdobyli:  złoty medal ,poprawili  cztery rekordy życiowe. W niedzielne popołudnie organizatorzy  umożliwili nam  zwiedzenie  hali sportowej, której uroczyste otwarcie nastąpi 19 lipca. 12.000 widzów  będzie miało możliwość oglądania zmagań sportowych w hali, której nie powstydziłoby się żadne miasto na świecie.