Martyna Galant jedzie do Tokio!

2021-07-06

Polski Komitet Olimpijski zatwierdził dziś popołudniu skład reprezentacji na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Wśród lekkoatletów reprezentujących nasz kraj jest zawodniczka klubu MKS Gniezno, reprezentująca obecnie barwy AZS OŚ Poznań Martyna Galant.

Dla wychowanki Pawła Piniarskiego przełomowym był rok 2014. Startując w barwach MKS Gniezno   zdobyła trzy medale mistrzostw Polski juniorek:  brązowy podczas mistrzostw halowych w Spale, brązowy w biegach przełajowych w Międzyzdrojach oraz złoty w biegu na dystansie 800m w Toruniu. W tym roku  została także decyzją kapituły wybrana sportowcem roku w Gnieźnie  otrzymując z rąk prezydenta  Gniezna  Tomasza Budasza Statuetkę Orła Gnieźnieńskiego Sportu, o czym pisaliśmy tutaj. Po maturze Martyna  pożegnała się z gnieźnieńskim klubem.  Rozpoczęła studia na Uniwersytecie Przyrodniczym  w Poznaniu i  od tego czasu reprezentuje w klubie AZS OŚ Poznań, współpracując z byłym rekordzistą  Polski w biegu na dystansie 800m, olimpijczykiem z Seulu Ryszardem Ostrowskim.
Przez kolejnych kilka lat Martyna  zdobyła kilkanaście medali mistrzostw Polski, a także zajęła IV miejsce w biegu na dystansie 1500m podczas Letniej Uniwersjady w Tajpej,  V miejsce w Mistrzostwach Świata Sztafet rozgrywanych na Wyspach Bahama, oraz brązowy medal Mistrzostw Europy na dystansie 1500 m w Bydgoszczy. Tym razem przed Martyną Galant największe do tej pory wyzwanie.  Podczas XXXII  Letnich  Igrzysk Olimpijski  w Kraju Kwitnącej Wiśni. będzie brała udział w rywalizacji  na dystansie 1500 m.

Paweł Gorczyński + foto

W imieniu redakcji, naszych czytelników i kibiców z Gniezna i Witkowa życzymy co najmniej finału!