Martyna Galant z dwoma medalami mistrzostw Polski

2019-08-26

W dniach 23-25 sierpnia na stadionie im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Radomiu odbyły się 95. Mistrzostwa Polski seniorów w lekkiej atletyce.

Znakomity występ zanotowała w nich wracająca do formy po kontuzji Martyna Galant. Wychowanka MKS Gniezno, obecnie reprezentująca barwy OŚ AZS Poznań  w sobotę, wystąpiła w silnie obsadzonym biegu na 800 m zajmując trzecie miejsce z czasem  2:04.29. Zwyciężyła prowadząca od startu Anna Sabat 2:02.94, a druga była utytułowana Joanna Jóźwik 2:03.46. W niedzielę Martyna Galant spisała się jeszcze lepiej. W biegu na 1500 metrów przez drugą połowę dystansu prowadziła stawkę narzucając mocne tempo. Dopiero w końcówce została wyprzedzona przez rewelacyjną Sofię Ennaoui która zwycięzyła w czasie 4:13.07. Martyna Galant zdobyła srebro (4:14.72), a brąz wywalczyła  Katarzyna Broniatowska (4:17.61).