Matylda Dziadoszek z złotym medalem i tytułem Mistrzyni Polski

2023-05-28

Od piątku do niedzieli w dniach 26-28 maja w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski U 15 w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet. Do turnieju przystąpiło ponad 300 zapaśników i zapaśniczek z 54 klubów.

Pierwszą Stolicę Polski reprezentowało dwoje zawodników KS Husarz- Dominik Dynaryński, który w kategorii 62 kg zajął 22 miejsce oraz Matylda Dziadoszek, która w kategorii 39 kg wywalczyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski.

Matylda w czterech pojedynkach straciła tylko 1 punkt techniczny. Ponadto jako Mistrzyni Polski uzyskała kwalifikacje do reprezentowania Polski na Mistrzostwach Europy, które odbędą się na początku lipca na Węgrzech.

W zawodach w kategorii wagowej 62 kg startował również wychowanek KS Husarz, a obecnie reprezentujący od września 2022r. barwy Bizona Milicz, Mateusz Dziadoszek (brat Matyldy), który po imponujących pojedynkach minimalnie przegrał wejście do finału z późniejszym Mistrzem Polski (Erzanukaevem Ismaililem z KAVKAZ Warszawa) i ostatecznie wywalczył w tzw. małym finale brązowy medal.