Maurycy Szumiński show. FAS KS Fałkowo wygrywa zdecydowanie w Zalasewie!

2020-10-18

Kolejne zdecydowane zwycięstwo w rozgrywkach wielkopolskiej klasy A grupy PROTON grupy 3, zapisali na swoim koncie w niedzielę 18 października piłkarze drużyny FAS KS Fałkowo.

Po ubiegłotygodniowym wysokim zwycięstwie zespołu z Fałkowa, którzy zdecydowanie ograli w derbach powiatu poznańskiego zespół Formatonu Piast Łubowo na własnym ternie w stosunku 7:1. Kolejne zdecydowane zwycięstwo wicelider tabeli FAS KS Fałkowo, zapisał na swoim w Zalasewie pokonując tam zespół miejscowej drużyny Antaresu w stosunku 5:0. Podopieczni grającego trenera z Fałkowa – Oskara Włodarczyka, kolejne swoje zwycięstwo w rozgrywkach wielkopolskiej klasy A PROTON grupy 3, zapewnili sobie mimo trudnych warunków boiskowych dobrą i konsekwentną grą, z której zdobyli pięć goli nie tracąc żadnego. Fałkowianie prowadzenie 1:0 objęli już w 6 minucie po bramce zdobytej przez Mikołaja Kidawę, któremu asystował Maurycy Szumiński. Po zdobytej bramce przez Kidawę, kolejne cztery gole zapisał na swoim koncie najlepszy snajper drużyny z Fałkowa, który jak do tej pory zdobył w 10 meczach w rundzie jesiennej z tym w Zalasewie 20 goli a mowa tutaj o Maurycym Szumińskim. Pomocnik FAS KS Fałkowo swój show rozpoczął w 30 minucie pierwszej połowy kiedy to po asyście Huberta Rogowskiego zapisał na swoim pierwszą bramę zdobytą w niedzielnym w meczu a drugą dla swojego zespołu podwyższając jego prowadzenie na 2:0. Jeszcze przed zejściem do szatni Sumiński po raz drugi przy współmiernej pomocy Piotra Musiolowskiego zdobył swojego drugiego gola w meczu w Zalasewie a trzeciego dla swojej drużyny. I FAS KS Fałkowo na przerwę schodził prowadząc zdecydowanie z swoim rywalem 3:0.

Po zmianie stron fałkowianie konsekwentnie kontrolowali przebieg gry na boisku  w Zalasewie a co za tym idzie zdobywali kolejne bramki. W drugiej połowie fałkowianie zdobyli dwa gole a autorem ich okazał się nie kto inny niż Maurycy Szumiński. Najpierw Szumiński w 55 minucie zdobyciem trzeciej bramki a czwartej dla swoje drużyny podwyższył prowadzenie FAS KS Fałkowo na 4:0. Kwintesencją wysokiej wygranej zespołu FAS KS Fałkowo w Zalasewie była czwarta bramka a piąta zdobyta przez Maurycego Szumińskiego w 68 minucie dla swojej drużyny. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem FAS KS Fałkowo nad swoim rywalem w stosunku 5:0. Tym zwycięstwem fałkowianie utrzymali drugie miejsce w ligowej tabeli.

Następny mecz zespół FAS KS Fałkowo, rozegra w niedzielę 25 października na własnym tremie podejmując o godzinie 12.00 zespół Błękitni Owińska.

Skład FAS KS Fałkowo: Daniel Wlaszczyk, Filip Sadowczyk, Artem Zakharov, Mikołaj Kidawa (64' Adrian Fiebig), Kamil Balicki (54' Bartosz Kellner), Patryk Cegielski, Piotr Musiołowski (52' Łukasz Częstochowski), Adrian Pokój (60' Jonasz Dudek), Hubert Rogowski (70' Piotr Horbik), Maurycy Szumiński (80' Patryk Bąkowski), Piotr Włodarczak (70' Łukasz Podlewski)