Mecz kontrolny: Victorii II Września – Czarni Czerniejewo 4:5

2016-08-05

Kolejne swoje spotkanie kontrolne tego lata w ramach przygotowań do nowego sezonu 2016/2017 w poznańskiej klasie A grupie 1 rozegrali piłkarze Czarnych Czerniejewo.

W czwartek 4 sierpnia w Psarach Polskich podopieczni Macieja Lisieckiego, byli podejmowani przez drugi zespół Victorii Września, występujący na co dzień w zmaganiach grupy 1 w konińskiej klasie A. Spotkanie, które rozegrane zostało w czasie 3x35 minut zakończyło się zwycięstwem zespołu z Czerniejewa w stosunku 5:4. Było to już trzecie zwycięstwo czerwono-czarnych w okresie przygotowawczym pod wodzą nowego trenera, którym po rozstaniu się z Bartłomiejem Figasem został wrześnianin Maciej Lisiecki.

Przechodząc jednak do tego co działo się w meczu kontrolnym pomiędzy Victorią II Września a Czarnymi Czerniejewo na boisku w Psarach Polskich. To po 20 minutach goście prowadzili z swoimi rywalami 2:0. Najpierw na prowadzenie 1:0 zespół z Czerniejewa w 10 minucie wyprowadził grający trener tej drużyny Maciej Lisiecki, który wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na własnej osobie. Drugą zaś bramkę zdobył Patryk Malinger, który bramkarza gospodarzy pokonał strzałem z 8. metra po wcześniejszym dograniu piłki w pole karne wrześnian przez Macieja Lisieckiego. Gospodarze prowadzenie drużyny z Czerniejewa do2:1 zmniejszyli po zdobyciu bramki kontaktowej dopiero w 25 minucie. Odpowiedź czerwono-czarnych na straconego gola była wręcz natychmiastowa. W 30 minucie drużyna z Czerniejewa, zdobyła trzecią bramkę, po której prowadził już z gospodarzami 3:1. Gola na swoim koncie zapisał ponownie Maciej Lisiecki, pokonując celnym strzałem z 7. metra  golkipera z Wrześni, po dograniu piłki w pole karne gospodarzy przez Patryka Malingera. W 45 minucie wrześnianie zdobyli drugiego gola czym ponownie zmniejszyli prowadzenie gości do 3:2. Dziesięć minut później czyli w 55 minucie padała czwarta bramka dla zespołu z Czerniejewa, po której było 4:2 dla przyjezdnych. Gola nurem cztery zapisał na swoim koncie grający trener drużyny z Czerniejewa – Maciej Lisiecki, którego tym razem celnym dograniem piłki w pole karne gospodarzy obsłużył Patryk Buczkowski. Wrześnianie gola numer trzy, po którym przegrywali ponownie jedną bramką z ekipą z Czerniejewa w stosunku 4:3 zdobyli w 70 minucie, jednakże pięć minut później czerwono-czarni ponownie prowadzili z gospodarzami różnicą dwóch goli 5:3. Piątą bramkę dla zespołu z Czerniejewa, zdobył Rafał Wawrzyniak pokonując golkipera z Wrześni strzałem z 17. metra. Wynik końcowy meczu 5:4 dla zespołu z Czerniejewa został ustalony w 80 minucie. Po błędzie w rozegraniu piłki w własnym polu karnym gości przez obrońców tej drużyny piłkę przejął jeden z zawodników z Wrześni i strzałem z 8. metra pokonał on golkipera z Czerniejewa – Piotra Rzepczyńskiego.

Skład Czarnych Czerniejewo: Bartosz Jaworski ( Piotr Rzepczyński), Testowany 1, Mateusz Kuliński, Bartosz Kubalewski, Wojciech Dederko, Bartosz Kozioł, Rafał Wawrzyniak, Dominik Jabkiewicz, Patryk Malinger, Maciej Lisiecki, Patryk Buczkowski.

Rezerwa: Testowany 2,3 i 4, Kamil Łuczak, Zbigniew Stuczyński, Jakub Kapsa, Dariusz Borowski, Marcin Bechert