Mecz kontrolny – Vitcovia Witkowo – Sparta Oborniki 1:5 (1:0)

2017-02-12

Drugiej porażki w trzecim spotkaniu kontrolnym tej zimy w ramach przygotowań do rundy rewanżowej poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód sezonu 2016/2017 doznali piłkarze drużyny Vitcovii Witkowo.

W sobotę 11 lutego występujący w roli gospodarza podopieczni Jacka Paska, podejmowali na płycie pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią trawiastą w Gnieźnie ekipę Sparty Obornika występującą w rozgrywkach wielkopolskiej IV lidze grupie północnej. Po wcześniejszej porażce drużyny z Witkowa z innym czwartoligowcem Victoria Września w stosunku 3:1 i zwycięstwie z Unią Wapno w stosunku 2:1. Witkowianie po raz drugi w okresie przygotowawczym do rundy rewanżowej musieli uznać wyższość czwartoligowca przegrywając z nim w stosunku 5:1 mimo że prowadzili z nim do przerwy 1:0. Gola wyprowadzającego zespół z Witkowa na prowadzenie w pierwszej części meczu zdobył Mikołaj Plichta w 35 minucie pokonując golkipera z Obornik w sytuacji sam na sam. O porażce witkowian w całym sobotnim meczu kontrolnym zadecydowała druga jego odsłona. Goście podrażnienie jednobramkowym prowadzeniem podopiecznych Jacka Paska w  drugiej połowie wzięli się ostro do roboty i zdobyli pięć goli przy żadnym straconym. W efekcie czego spotkanie zakończyło się porażką Vitcovii Witkowo w stosunku 1:5. Wynik może drugiej połowy w wykonaniu witkowian byłby inny lecz trener Jacek Pasek, podczas tego meczu posłał do gry zawodników, których chciał sprawdzić w grze na boisku a co za tym idzie przydatność ich na wytyczonych pozycjach.

Skład Vitcovii Witkowo: Dominiczak, Piotrowski, Nowaczyk, Sypniewski, Melewski, Buczek, D. Kustra. Staszewski, Plichta, Marszałek, Janiszewski – na zmiany wchodzili - Dąbek, Szeląg, Testowany 1,2,3, Woźniak