Mecz kontrolny: Wełnianka Kiszkowo – Pelikan Niechanowo 2:4 (0:2)

2016-08-07

Trzeci sparing w niedzielę 7 sierpnia rozegrali gracze Pelikana Niechanowo podczas przygotowań do rundy jesiennej sezonu 2016/2017 w poznańskiej klasie okręgowej grupy wschód. Przeciwnikiem zielono-czarnych w meczu wyjazdowym był zespół Wełnianki Kiszkowo, występującej w rozgrywkach poznańskiej klasy B grupy 1.

Po wcześniejszych porażkach u siebie z Piastem Łubowo oraz na wyjeździe ze Zjednoczonymi Trzemeszno, Pelikan zdołał zwyciężyć w Kiszkowie z drużyną Wełnianki w stosunku 4:2 (2:0) dla której było to również trzecie spotkanie kontrolne tego lata.

W pierwszej odsłonie niedzielnego pojedynku to zespół Pelikana Niechanowo był stroną dominującą, gracze zielono-czarnych częściej gościli pod polem karnym gospodarzy. Przyniosło to efekt w postaci dwóch zdobytych bramek w 15 oraz 25 minucie. Wynik mógł być zdecydowanie okazalszy, ale świetnie w bramce spisywał się golkiper gospodarzy.

Po rozpoczęciu drugiej połowy Pelikan konsekwentnie starał się nadawać ton grze, co doprowadziło do zdobycia trzeciej bramki w 60 minucie. Prowadzenie 3:0 wprowadziło pewne rozprężenie w szeregach przyjezdnych, dodając do tego drobną reorganizację gry spowodowaną licznymi zmianami, obraz meczu uległ zmianie. To gospodarze zaczęli dochodzić do głosu zdobywając dwie bramki. W 65 minucie gola kontaktowego zmniejszającego prowadzenie niechanowian do 3:1 zdobył w ekipie z Kiszkowa Sławomir Kasprzak lobując bramkarza uderzeniem piłki z 22 metra. Ten sam zawodnik w 80 minucie zdobył drugiego gola dla Wełnianki Kiszkowo i w tym momencie Pelikan Niechanowo prowadził tylko 3:2. Przewaga wypracowana przez Pelikana Niechanowo we wcześniejszej fazie meczu okazała się być wystarczającą. Na dodatek w samej końcówce meczu Pelikan postawił przysłowiową kropkę nad "i" strzelając gola numer cztery w doliczonym czasie gry w 93 minucie ustalając tym samym końcowy wynik meczu na 4:2.

W postawie "młodego" zespołu Pelikana widać pewien progres. Jego namiastkę można już było zaobserwować w poprzednim test - meczu w Trzemesznie. Natomiast cieszy pierwsza wygrana niechanowskiej drużyny, która po potężnym trzęsieniu zdaje się wychodzić na prostą. Niech to zwycięstwo będzie tego dobrym symptomem....Brawo drużyna!

Skład Wełniaki Kiszkowo: Karol Zdanowski, Robert Babrakowski, Błażej Robakowski, Mateusz Krawczyk, Marek Raith, Łukasz Kołodziejski, Karol Stein, Marcin Zamiara, Piotr Borowicz, Sławomir Kasprzak, Kamil Kupidura.

Rezerwa: Szymon Burgiel, Maciej Lisiecki, Maciej Zabierek, Kacper Ostojewski.