Mecz kontrolny: Wełnianka Kiszkowo – Piast Łubowo 3:5

2016-08-11

Dwa zespoły z powiatu gnieźnieńskiego przygotowujące się do rozgrywek nowego sezonu 2016/2017 w poznańskiej B klasy grupy 1 a mianowicie Wełnianka Kiszkowo oraz Piast Łubowo , we wtorek 9 sierpnia rozegrały swój mecz kontrolny.

W Kiszkowie gdzie doszło do tego pojedynku piłkarskiego,  tamtejsza Wełnianka podejmowała na swoim boisku zespół Piasta Łubowo. Spotkanie, które rozegrane zostało w czasie 3x30 minut zakończyło się zwycięstwem zespołu z Łubowa w stosunku 5:3.

Pierwsi we wtorkowym meczu prowadzenie 1:0 objęli piłkarze z Łubowa za sprawą zdobytego gola w 20 minucie przez Kamila Maciejewskiego. Dwie minuty później czyli w 22 minucie gospodarze doprowadzili jednak do stanu 1:1 po bramce strzelonej przez Szymona Burgiela, który piłkę w bramce gości ulokował po uderzeniu jej z przewrotki. W 30 minucie łubowianie po raz drugi w wtorkowym meczu wyszli na prowadzenie 2:1 za sprawą zdobytego gola przez Adamskiego. Ponowny remis 2:2  pomiędzy obiema drużynami został odnotowany w 40 minucie, po golu zdobytym przez piłkarza z Kiszkowa – Macieja Zabierka, który pokonał golkipera z  Łubowa strzałem z 20. metra. Pierwszy raz i jedyny w meczu gospodarze na prowadzenie wyszli w 50 minucie, kiedy to z egzekwowanego rzutu wolnego celnym trafieniem z 20. metra piłkę w bramce gości ulokował Mateusz Krawczyk. I kiedy wydawało się że takim rezultatem zakończy się to spotkanie łubowianie zaaplikowali gospodarzą w końcówce spotkania trzy kolejne gole ustalając tym samy wynik końcowy wtorkowego meczu na 5:3. Gola wyrównującego stan meczu zdobył w 70 minucie dla łubowian zawodnik Testowany 1, później na ponowne prowadzenie w 85 minucie gości 4:3 wyprowadził Damian Grzesiak a bramkę numer pięć zdobył w 90 minucie Gładki

Skład Wełnianki Kiszkowo: Karol Zdanowski, Bartłomiej Szmydke, Błażej Robakowski, Mateusz Krawczyk, Marek Raith, Marcina Zamiara, Karol Stein, Łukasz Kołodziejski, Sławomir Kasprzak, Damian Kopeć, Szymon Burgiel

Rezerwa: Robert Babrakowski, Maciej Zabierek, Kacper Ostojewski, Wojciech Występski

Skład Piasta Łubwo: O. Kidawa, T. Wiśniewski, Ł. Reszelewski, P. Wiśniewski, P. Śniegowski, P. Kulczak, M. Adamski, F. Adamski, P. Kanclerz, J. Nowak, K. Worbs, K. Szwajcowski, D. Grzesiak, Testowany I, B. Gładki, K. Maciejewski, A. Wachoń.