Mecz kontrolny – Zjednoczeni Trzemeszno – Unia Janikowo 1:2 (0:1)

2017-02-11

Drugie spotkanie kontrolne tej zimy w ramach przygotowań do rundy rewanżowej w poznańskiej klasie okręgowej grupy wschód sezonu 2016/2017 rozegrała drużyna Zjednoczonych Trzemeszno.

Po wcześniejszej zremisowanym sparingu z czwartoligową 1922 Lechia Kostyrzyn w stosunku 3:3, kolejnym rywalem podopiecznych Stanisława Drozdy był inny czwartoligowiec zespół Unii Janikowo. Do tego spotkania doszło w sobotę 11 lutego w wczesnych godzinach porannych w Barcinie. Po dość wyrównanym przebiegu meczu w wykonaniu obu drużyn zwycięsko z tej konfrontacji wyszli grace z Janikowa, którzy w środę polegli w Gnieźnie przegrywając z miejscowym Mieszkiem aż 9:0. Sobotni mecz zakończył się zwycięstwem Unii Janikowo w stosunku 2:1. Goście prowadzenie w meczu 1:0 objęli dopiero przed końcem pierwszej połowy, którego zdobył w 45 minucie Dominik Jelonek. Po zmianie stron trzemesznianie do stanu 1:1 doprowadzili w 63 minucie. Długie podanie oraz przedłużenie piłki głową przez Daniela Szymańskiego, w ekipie Zjednoczonych Trzemeszno wykorzystał Adam Niedzielski pokonując celnym strzałem za pola karnego bramkarza gości.  Podopieczni Stanisław Drozdy z remisu nie cieszyli się zbyt długo. Dwie minuty po tym jak zdołali wyrównać stan meczu w 65 minucie błąd obrony i bramkarza Zjednoczonych Trzemeszno w rozegraniu piłki wykorzystał  zawodnik Unii Janikowo - Dariusz Lewandowski, który  zdobywając gola dla swojej drużyny wyprowadził ją ponownie na prowadzenie 2:1. A że do końca meczu wynik nie uległ już zmianie to spotkanie zakończyło się wygraną zespołu z Janikowa.

Skład Zjednoczonych Trzemeszno: Adam Garczyk (Zawodnik Testowany 1), Mikołaj Humański, Damian Malczewski, Hubert Siwa, Krzysztof Majchrzak, Dawid Ciążyński, Mikołaj Maciejewski, Kamil Wysocki, Adam Niedzielski, daniel Szymański, Zawodnik Testowany 3 – na zmiany wchodzili Tobiasz Bartkowiak, Eryk Grzegorski, Zawodnik Testowany 2

Następne spotkanie kontrolne tej zimy zespól Zjednoczonych Trzemeszno rozegra 18 lutego też w Barcinie mając za przeciwnika zespół Unii Wapno.