Medal brązowy Zuzanny Lewandowskiej w Grand Prix Wielkopolski

2022-02-21

W niedzielę, 20 lutego w Czempiniu odbył się III Turniej Grand Prix Wielkopolski w tenisie stołowym juniorów. KS Stella-Niechan Gniezno reprezentowały dwie zawodniczki: Zuzanna Lewandowska i Zuzanna Jasiecka, które zajęły odpowiednio trzecie i siedemnaste miejsce.

Zuzanna Lewandowska rozpoczęła zawody od pewnego zwycięstwa w stosunku 3:0 z Zuzanną Wieczorek z KS Polonia Śmigiel. Niestety w kolejnym pojedynku doznała niespodziewanej porażki 1:3 z niżej notowaną Gabrielą Lubieniecką z Wysocka Wielkiego tracąc szansę na grę w ścisłym finale i bezpośredni awans do Grand Prix Polski, ale wygrywając wszystkie pozostałe pojedynki mogła jeszcze stanąć na podium. Od tego momentu Zuzanna Lewandowska grała wręcz koncertowo pokonując sześć kolejnych przeciwniczek, w tym, na co dzień grające w I lidze kobiet Wiktorię Serafin i Aleksandrę Nowak z KS Luvena Luboń po 3:0. Spotkała się również jeszcze raz z Gabrielą Lubieniecką tym razem wygrywając 3:1 i ostatecznie zajęła 3 miejsce. Cały Turniej wygrała inna zawodniczka pierwszoligowa z Lubonia - Natalia Piechota.