Medale reprezentacji powiatu gnieźnieńskiego w biegach przełajowych.

2014-04-28

W rozegranym w Żerkowie Finale Mistrzostw Województwa w biegach przełajowych udział wzięło 40 reprezentantów szkół powiatu gnieźnieńskiego. Uzyskanie prawa startu w zawodach poprzedzone był eliminacjami, które odbyły się w październiku na terenach Państwowego Stada Ogierów.

W rywalizacji brali udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadginazjalnych. Z każdego biegu cztery osoby uzyskały prawo do reprezentowania naszego powiatu w finale wojewódzkim. W rywalizacji szkół podstawowych na dystansie 1500m Novohrodskaya Volha ze szkoły podstawowej w Czerniejewie wywalczyła trzecie miejsce. W tym samym biegu uczennica SP nr 6  Izabela Bąkowska  uzyskała piątą lokatę,   Weronika Cieślicka z SP w Witkowie była 7, a Julia Kosakowska ze Szkoły Podstawowej w Żydowie zdobyła 8 miejsce.  

 

W rywalizacji gimnazjalistów na dystansie 2000m Wojciech Mikołajczak z Gimnazjum nr 1 sklasyfikowany  został na drugiej pozycji, a Filip Kasprzyk również z Gimnazjum nr 1 zdobył piąte miejsce.  W rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych  brązowy medal zdobył uczeń III LO Szymon Manc, a Mateusz Byczkowski z I LO  zdobył IX miejsce.  W rywalizacji uczniów klas I najwyższą lokatę, V miejsce uzyskał uczeń II LO Eryk Szuba, Filipczak Szymon także z II LO był VI, a Andrzej Adamski z I LO dziewiąty.

 

W każdym z biegów wzięło udział ok 150 zawodników, reprezentujących powiaty województwa wielkopolskiego.

Paweł Gorczyński + foto

 

 

 

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,medale-reprezentacji-powiatu-gnieznienskiego-w-biegach-przelajowych.html