Medan Gniezno pkonał AZS UŚ Katowice

2015-01-28

W spotkaniu 7.kolejki rozgrywek ekstraligi futsalu kobiet UKS Medan Gniezno podejmował w minioną sobotę, 24 stycznia, drużynę AZS UŚ Katowice.Spotkanie rozegrane w hali GOSiR przy ul. Paczkowskiego zakończyło się zwcięstwem gnieźnianek 5:1.

Gospodynie były faworytkami tego pojedynku i szybko objęły prowadzenie po trafieniu Kornelii Szukalskiej. Na 2:0 podwyższyła Alicja Zając, a tuż przed przerwą ponownie na listę strzelczyń wpisała się Szukalska i po pierwszej połowie gnieźnianki  prowadziły 3:0. Na początku  drugiej części meczu gra wyrównała się, ale akademiczki nie zdołał odrobić strat, a wręcz przeciwnie. Na dwa trafienia gospodyń - Moniki Marczak i Alicji Zając odpowiedziały tylko jedną bramką. Honorowego gola dla AZS UŚ zdobył Małgorzata Mesjasz , a całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem Medanu 5:1.

W najbliższą sobotę, 31 stycznia, gnieźnianki wyjadą do Częstochowy, gdzie zmierzą się z tamtejszą drużyną ISD-AJD Gol.