Medan przegrał z LKS Głogówek

2014-02-22

W sobotę, 22 lutego, w hali GOSiR przy ul. Paczkowskiego rozegrany został mecz 11. kolejki ekstraklasy futsalu kobiet. Zespół Medanu Gniezno podejmował LKS Rolnik Biedrzychowice Kocur Głogówek. Spotkanie zakończyło się porażką gnieźnianek 4:8, a bohaterką meczu była zdobywczyni sześciu gola dla drużyny gości - Agata Sobkowicz.

Mecz rozpoczął się znakomicie dla gospodyń. Już w 1. minucie Alicja Zając po dobrze rozegranym rzucie rożnym pokonała Marlenę Madzialec. Z upływem czasu coraz większą przewagę uzyskiwał jednak zespół  LKS, a klasą dla siebie była Agata Sobkowicz, która już do przerwy miała na koncie hat tricka, a w drugiej połowie strzeliła kolejne trzy bramki. Inna rzecz, że dyspozycja bramkarki Medanu daleka była od reprezentacyjnej doskonałości. Do przerwy gnieźnianki przegrywały 1:3, ale już cztery minuty po wznowieniu gry Agata Sobkowicz pięknym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego egzekwowanego z lewej strony boiska podwyższyła na 1:4. Minutę później nadzieje gnieźnianek podsyciła jeszcze Natalia Michalska silnym płaskim uderzeniem  przebijając piłkę przez ręce bramkarki LKS. Gdyby w 26. minucie kontratak dwóch zawodniczek Medanu na osamotnioną Marlenę Madzialec zakończył się zdobyciem kontaktowego gola, losy meczu mogłyby być różne. Niestety,  Alicja Zając nie zdecydowała się na podanie do Violetty Biegańskiej i została zatrzymana przez bramkarkę LKS. W odpowiedzi Maria Habelko po szybkim kontrataku pokonała Aleksandrę Blige, a po chwili ładnym strzałem z lewego skrzydła na 2:6 podwyższyła Agata Sobkowicz  i było praktycznie „po meczu”. W 32. minucie Patrycja Marcinkowska dobiła jeszcze skutecznie piłkę po strzale Agnieszki Boćkowskiej, ale Ilona Sotor odpowiadając niemal natychmiast podwyższyła na 3:7. W 35. minucie Agata Sobkowicz udowodniła że potrafi strzelić z każdej pozycji dokładając nogę do centry przy prawym słupku i posyłając piłkę  pod poprzeczkę gnieźnieńskiej bramki. Wynik meczu na 4:8 ustaliła Violetta Biegańska wykorzystując w 36. minucie przedłużony rzut karny  po szóstym przewinieniu zespołu gości. Gnieźnianki przegrały wyraźnie z faworyzowanym rywalem, choć woli walki i ambicji podopiecznym Piotra Siudzińskiego z pewnością trudno byłoby w tym meczu odmówić.

Medan Gniezno  -  LKS RB Kocur Głogówek 4:8 (1:3)

Medan – Alicja Zając – 1 (1’), Natalia Michalska - 1(25’), Patrycja Marcinkowska - 1 (32’),  Violetta Biegańska  – 1 (36’)

LKS - Agata Sobkowicz - 6 (9’, 15’, 18’, 24’, 28’, 35’), Maria Habelko - 1 (28’), Ilona Sotor - 1 (32’)

Składy:
Medan  Gniezno - Aleksandra Blige,  Violetta Biegańska, Patrycja Marcinkowska, Alicja Zając, Marta Kaczmarczyk,  Hanna Cerajewska, Katarzyna Ulikowska, Monika Marczak, Natalia Marczak, Agnieszka Boćkowska, Natalia Michalska, Monika Nowak

LKS - Marlena Madzialec, Ilona Sotor, Agata Sobkowicz, Magdalena Wojcik, Anna Wójcik, Barbara Kołodziejska, Andżelika Bielska, Beata Kiersztajn, Maria  Habelko, Emilia Pawłowska, Monika Stroka, Magdalena Kościelniak