Medan przegrał z LKS Rolnik Kocur Głogówek

2015-03-17

W spotkaniu 13.kolejki rozgrywek ekstraligi futsalu kobiet UKS Medan Gniezno podejmował w minioną sobotę, 14 marca, drużynę LKS Rolnik Kocur Głogówek. Spotkanie rozegrane w hali GOSiR przy ul. Paczkowskiego zakończyło się porażką gnieźnianek 2:5.

Spotkanie  z zespołem z Głogówka miało bardzo istotne znaczenie w układzie tabeli. Gnieźnianki gdyby wygrały ten pojedynek miały jeszcze realne szanse na srebrny medal a z kolei goście wygrywając w Gnieźnie na złotykrążek. Wariantów było kilka ponieważ były zależne od innych spotkań.

Mecz rozpoczął się od ataków gości na bramkę strzeżoną przez Aleksandrę Blige

a gospodynie czekały na przejęcie piłki i wyprowadzenie kontrataku. Podczas wykonywania rzutu rożnego Agata Sobkowicz uderzając z lewej nogi wyprowadziła w szóstej minucie swój zespół na prowadzenie. W ósmej minuciebyło już 0-2 po strzale Aleksandry Dubiel, Medanki próbowały zdobyć kontaktowego gola ale brakowało dokładności w poczynaniach pod bramką  Rolnika. Trudnym momentem meczu była szesnasta minuta, gdyż Agata Sobkowicz wygrywając pojedynek indywidualny z Moniką Nowak oddała strzał

na bramkę a piłka odbijając się od ręki Oli Blige wpadła do bramki i tym samym wynik na tablicy 0-3 dla Głogówka, przybliżał ten zespół do zwycięstwa. Na szczęście za minutę pada bramka kontaktowa którą zdobywa silnym strzałem z dystansu Anna Jacewicz. Jeszcze minutę przed przerwą drugi raz wpisuje się na listę strzelczyń Anna Jacewicz i pierwsza połowa kończy się wynikiem 2-3 dla Rolnika.

Druga połowa to gra wysokim pressingiem gnieźnianek, lecz mając kilka sytuacji

gospodynie nie potrafią doprowadzić do remisu. W 35 minucie w zamieszaniu pod bramką gospodyń trzeci raz trafia Agata Sobkowicz i sytuacja staje się trudna. Zespół Medanu tracąc czwartą bramkę próbuje kolejnego ataku ale kontratak ze strony przeciwniczek kończy się utratą piątej bramki w trzydziestej siódmej minucie spotkania zdobytą przez Marię Hadelko.

Wynik końcowy to 2-5 dla Rolnika Głogówek i teraz gnieźnianki w ostatniej kolejce ligowej muszą pokonać zespół AZS UŚ Katowice żeby mieć szanse na brązowy medal mistrzostw Polski i liczyć na wygraną Rolnika z drużyną z Częstochowy.

Skład Medanu:  Aleksandra Blige, Monika Nowak, Anna Jacewicz, Adriana Sikora, Hanna Cerajewska, Monika Marczak, Patrycja Marcinkowska, Natalia Marczak, Kornelia Szukalska, Katarzyna Ulikowska, Dominika Dewicka.