Medan wygrał z Golem Częstochowa

2014-03-16

W spotkaniu 14. kolejki ekstraklasy futsalu kobiet zespół Medanu Gniezno podejmował w niedzielę, 16 marca, ISD AJD Gol Częstochowa. Mecz zwłaszcza w drugiej połowie był bardzo emocjonujący i zakończył się zwycięstwem gospodyń 2:1.

Mimo, że obrończynie mistrzowskiego tytułu były faworytkami tego spotkania, to od początku meczu optyczną przewagę miały gospodynie zamykając rywalki na ich połowie. Atak pozycyjny Medanu nie przynosił jednak specjalnego zagrożenia bramce Karoliny Klabis.  Tymczasem w 13. minucie po jednym z kontrataków zakończonych celnym strzałem przez  Małgorzatę Mesjasz częstochowianki objęły prowadzenie. Mimo aktywnej postawy i stworzenia dogodnych sytuacji (dwa  strzały Moniki Nowak, jeden - Patrycji Marcinkowskiej) gnieźniankom nie udało się doprowadzić przed przerwą do wyrównania i po pierwszej połowie przegrywały 0:1. W drugiej części meczu gra była już bardziej wyrównana. Ataki mistrzyń coraz groźniejsze, ale paradoksalnie coraz wyraźniejsze nastawienie ofensywne częstochowianek zaowocowało golami gospodyń i to zdobytymi w odstępie zaledwie kilkudziesięciu sekund. Najpierw na listę strzelców po zagraniu z lewej strony Gabrieli Sass wpisała się  Alicja Zając, a chwilę później Hanna Cerajewska przeprowadziła szybki  kontratak  i zdobyła drugą bramkę. Częstochowianki za wszelką ceną starały się doprowadzić choćby do remisu. Ambitnie walczyła Marta Di Gusto będąc blisko wyrównania. Aktywna była także  Katarzyna Bąk jednak najpierw przegrała  sytuację „sam na sam” z gnieźnieńską bramkarką, a w końcówce meczu trafiła w poprzeczkę. Gnieźnianki broniły się mądrze i  groźnie kontratakowały, ale nie zdołały podwyższyć prowadzenia i mecz zakończył się rezultatem 2:1.

Po meczu powiedzieli:

Marta Di Gusto

Piotr Siudziński (trener Medanu)

Medan Gniezno  -  ISD AJD Gol  Częstochowa 2:1 (0:1)

Medan – Alicja Zając – 1 (31’), Hanna Cerajewska - 1 (31’)
ISD AJD Gol - Małgorzata Mesjasz  - 1 (13’)

Składy:

Medan  - Aleksandra Blige, Violetta Biegańska, Patrycja Marcinkowska, Natalia Marczak, Alicja Zając, Marta Kaczmarczyk, Hanna Cerajewska, Katarzyna Ulikowska, Monika Nowak, Monika Marczak, Gabriela Sass

ISD AJD Gol Częstochowa - Karolina Klabis, Natalia Klyta, Aleksandra Jędrak, Katarzyna Bąk, Renata Uchnast, Klaudia Ciupa, Dominika Dąbrowa, Marta Di Gusto, Martyna Jeziorska, Katarzyna Matczak, Paulina Rokosa, Sandra Sukiennik, Małgorzata Mesjasz, Paulina Śliwińska

W innych meczach 14. kolejki padły rezultaty:
LKS RB Kocur Głogówek - Elwo Etna Elbląg 6:0
AZS UAM Poznań - Piomarco AFC Kościan 12:2
Na kolejny mecz Medanki wyjadą w najbliższą sobotę do Elbląga, gdzie zmierzą się z tamtejszym Elwo Etną.