MGLPN ma za sobą czwartą kolejkę ligową

2017-04-27

Za nami już IV kolejka rundy wiosennej 2017 ligi MGLPN, która odbyła się w niedzielę 23 kwietnia.

W tej serii doszło do paru ciekawych pojedynków na szczycie tabeli jak i w jej środku. Mecz odbyły się na boiskach w Owieczkach i Biskupicach. Spotkania miały tez być rozgrywane na boisku w Fałkowie ale z powodu opadów deszczu plac do gry bardziej nadawał się do zapasów w błocie kopania piłki.

Na boisku w Owieczkach mierzyli się ze sobą:

WKS Owieczki - Gmina Mieleszyn

WKS od początku rundy nie zanotował na swoim koncie nawet jednego punktu. Gracze Mieleszyna chcąc utrzymać fotel lidera musiały ten mecz wygrać.
Mecz toczył się w szybkim tempie i to gracze z Owieczek otworzyli wynik tego meczu. Mieleszyn ruszył do odrabiana strat, najpierw zremisowali i przed końcem meczu wyszli na prowadzenie. Końcówka meczu należała do bardzo nerwowych. Z powodu przerw w grze i twardej walki sędzia przedłużył mecz aż o 7 minut.
Wynik końcowy WKS Owieczki - Gmina Mieleszyn 1:2

Do bardzo podobnego w przebiegu meczu doszło miedzy zespołami TOP-TRANS N&B-FURNITURE Leśniewo - UKS LIDER Szczytniki Czerniejewskie.
Dla zespołu z Leśniewa mecz rozpoczął się wyśmienicie, po szybkiej kontrze w drugiej minucie meczu było już 1:0. W 10 minucie mecz mogło być już 2:0 lecz po technicznym strzale z 20 metrów obrońca wybił piłkę która minęła bramkarza. Po dyskusji ze sędzią kapitan TOP TRANSU dostał żółtą kartkę, cała ta sytuacja wpłynęła na jego zachowanie i w 15 minucie meczu po faulu na przeciwniku zobaczył drugi żółty kartonik a w następstwie tego czerwony.
Zespół ze Szczytnik grając w przewadze zmusił do obrony przeciwnika i pierwsza połowa zakończyła się bez zmiany wyniku. Początek drugiej połowy należał do zespołu UKSu już dwie minuty po wznowieniu gry doprowadzili do remisu.
Ale to zespół z Leśniewa wyprowadził szybką kontrę, w 82 minucie po przejęciu piłki i zamieszaniu w polu karnym najsprytniejszy okazał się nowy napastnik i było 2:1. Mecz po tej bramce nabrał większej nerwowości ze strony gości i ich opiekunów. Niestety Leśniewo grające już 70 minut w 10 zawodników popełniło błąd w obronie pod naporem młodych zawodników ze Szczytnik Czerniejewskich.
Mecz zakończył się remisem 2:2

Trzecie spotkanie na tym samym boisku nie przyniosło emocji.
Zespół z Karłowic uporał się gładko z Fałkowem.
Wynik końcowy
WĘDZIKOWSKI KS Fałkowo - FC Karłowice 1:5

Natomiast na boisku w Biskupicach doszło do arcyważnego meczu w walce o podium.

Grali tam ze sobą:

Kołata - Pobiedziki
Zawodnicy Kołaty nie pozostawili graczom Pobiedzików najmniejszych złudzeń. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzenie 5:0, a cały mecz 7:1

Mecz dwóch niepokonanych zespołów w tej rundzie.
RAPID Imielenko - Uzarzewo.
Na boisku jak można było przewidzieć toczyła się wojna o każdy centymetr boiska, pierwsza połowa zakończona remisem 0-0 , w drugiej połowie strzelamy na 1-0 i od tego momentu poziom emocji wzrósł jeszcze bardziej, na całe szczęście dla nas pod koniec meczu Dawid Gocałek dobija rywala na 2-0 popisując się niezłym uderzeniem.

Przed nami weekend majowy ale my nie odpoczywamy:
Gramy 30.04. na boiskach w Fałkowie i Owieczkach.

PAUZA : TOP-TRANS N&B-FURNITURE Leśniewo

Gramy też 03.05. nasza liga zawita po raz pierwszy na boisko w Żydowie gdzie swoje mecze odbywa zespół B klasowy FARA-PELIKAN ŻYDOWO.
Dziękujemy z tego miejsca za możliwość rozegrania tam meczy !!!