Miała być walka o złoto a będzie tylko o brąz!

2024-02-23

W dniach 23-24 lutego w Radomiu rozgrywany jest turniej finałowy Mistrzostw Polski juniorek w piłce ręcznej, w którym udział bierze drużyna MKS PR Gniezno.

Oprócz młodych ,,Pszczółek” w najlepszej czwórce drużyn walczących o tytuł Mistrzyń Polski w kategorii juniorki w Radomiu o medale zabiegaj jeszcze zespoły MKS Victorii Świebodzice, SPR Pogoń 1945 Zabrze oraz gospodynie PreZero APR Radom. Dwudniowe zmagania w ramach turnieju Final Four MP juniorek w Radomiu zostały podzielone na dwa etapy. W pierwszym dniu czyli piątek 23 lutego cztery najlepsze zespoły w tej kategorii wekowej rozegrały mecze półfinałowe zaś w sobotę 24 lutego przewidziano walkę o końcowe miejsce a co za tym idzie medale Mistrzostw Polski.

Gnieźnianki prowadzone przez duet trenerski Robert Popek i Roman Solarek, walkę o medale MP rozpoczęły od spotkania półfinałowego z drużyną SPR Pogoń 1945 Zabrze. Młode gnieźnianki niestety nie sprostały swoim rywalkom i po dość wyrównanym meczu półfinałowym musiały uznać wyższość zespołu SPR Pogoń 1945 Zabrze przegrywając z nim 29:24. Młode ,,Pszczółki” przewagę z ekipą z Zabrza wypracowały sobie po 12 minucie prowadząc z swoimi rywalkami po wcześniejszych celnych trafieniach Wabińskiej i Tanaś w stosunku 7:4. Trzypunktowe prowadzenie gnieźnianek w 13 minucie do dwóch oczek po pewnym wykonanym rzucie karnym zmniejszyła w ekipie Zabrza – Szczygiel. Dwupunktowe prowadzenie ,,Pszczółek” w stosunku 12:10 nad zespołem z Zabrza utrzymało się aż do 26 minuty. Potem rywalki gnieźnianek jednak na 10 sekund przed zakończeniem pierwszej połowy doprowadziły do stanu 13:13. Jednak celne trafieni Pauliny Musiał na 3 sekundy przed zajściem do szatni spowodowało że gnieźnianki na przerwę schodziły prowadząc 14:13. Taki wynik po pierwszej połowie zapowiadał spore emocje w drugiej części meczu półfinałowego. I tak też było najpierw mieliśmy ponowny remis w meczu 14:14. Potem zespół z Zabrza w kolejnych minutach wypracował sobie nieznaczną przewagę nad ,,Pszczółkami” wychodząc z nimi na prowadzenie w 47 minucie w stosunku 21: 23. Jak się później okazało rywalki gnieźnianek tej przewagi nie oddały do końca spotkania wygrywając ostatecznie mecz 29:24. Porażka podopiecznych Roberta Popka i Roman Solarka, spowodowała to że młode ,,Pszczółki” w sobotę 24 lutego nie zagrają o złoto i tytuł Mistrza Polski juniorek tylko zawalczą o trzecie miejsce premiowane brązowym medalem. Z pewnością nie takiego scenariusza spodziewały się zawodniczki MKS PR Gniezno, rozpoczynając spotkanie półfinałowe z ekipą SPR Pogoń 1945 Zabrze. Cóż stało się i o tym spotkaniu należy szybko zapomnieć ażeby z czystą głową przystąpić w sobotę do walki o brązowy medal Mistrzostw Polski w kategorii juniorki w Radomiu.

W drugim spotkaniu półfinałowym rozegranym w piątkowy wieczór w Radomiu zwycięsko z boju PreZero APR Radom z MKS Victoria Świebodzice, wyszła ta druga drużyna wygrywając spotkanie w rzutach karnych gdyż podstawowym czasie odnotowano remis 25:25.

Tym samym w meczu o III miejsce MP rywalkami MKS PR Gniezno będzie ekipa PreZero APR Radom, do tego meczu dojdzie o godzinie 12.30. Zaś w wielkim finale decydującym o tytule Mistrza Polski w kategorii juniorek zmierzą się o godzinie 15.00 ekipy SPR Pogoń 1945 Zabrze i MKS Victoria Świebodzice.

Punkty dla MKS PR Gniezno zdobyły: Zofia Bartkowiak – 6, Paulina Musiał – 5, Weronika Wabińska – 4, Maria Tanaś – 4, Maja Schlabs – 2, Agata Szymańska – 2, Julia Nowak – 1,

Najwięcej punktów dla SPR Pogoń 1945 Zabrze zdobyły: Natalia Gardian – 7, Alicja Skotnicka – 6, Karolina Szczygieł – 5, Wiktoria Marcinek – 4, Emilia Szymańska – 4, Julia Grzesista – 2, Jagoda Tobolewska – 1.