Mieszko-Carbon przegrywa w Jarocinie z Victorią Września

2014-02-08

Porażką zakończył się pierwszy tegoroczny zimowy sparing gnieźnieńskiego Mieszka-Carbon, do którego doszło w sobotę 8 lutego w ramach przygotowań zespołu z Pierwszej Stolicy Polski do rundy rewanżowej sezonu 20134/2014 w wielkopolskiej IV lidzie grupie północnej.

Gnieźnianie w Jarocinie na boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiastą, w pierwszym sparingu musieli uznać wyższość wicelidera wielkopolskiej IV ligi grupy południowej Victorii Września przegrywając mecz 1:0 chociaż to oni po wypracowanych przez siebie kilku dogodnych sytuacji do zdobycia gola w przekroju całego meczu mogli z placu gry schodzić jako zwycięzcy. Jedyna bramka została zdobyta w drugiej połowie meczu, gdyż pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem bezbramkowym.

Wracając jednak do samego przebiegu sobotniej potyczki kontrolnej pomiędzy Victora Września a Mieszkiem-Carbon Gniezno. To pierwsze dziesięć minut spotkania należało do piłkarzy z Wrześni, którzy już w 2 minucie meczu zagrozili bramce Mieszka-Carbon strzeżonej przez Szymona Menza. Bramkarza biało-niebieskich z najbliższej odległości próbował pokonać po wcześniejszym dograniu piłki w pole karne gnieźnian z lewej strony boiska strzałem z głowy Bartosz Nowicki. Na szczęście piłka uderzona przez Nowickiego poszybowała nad poprzeczką bramki gnieźnieńskiej. Po upływie jednak czasu do głosu doszli piłkarze Mieszka-Carbon, przejmując inicjatywę w grze na boisku w Jarocinie efektem czego były stworzone sytuacje, po których to gnieźnianie mogli objąć prowadzenie jedną bramką. Tak jednak się nie stało a najdogodniejsze sytuacje w zespole Mieszka-Carbom, w pokonaniu bramkarza Victorii – Tobiasza Nowickiego w tej części zmarnowali między innymi Dawid Ciążyński posyłając w 9 minucie piłkę po strzale z około 16-tego metra obok słupka bramki wrzesińskiej, Patryk Kryszka w 10 minucie, po którego strzale za pola karnego piłka poszybowała nad poprzeczką bramki gospodarzy oraz Maciej Świdziński który podobnie jak Kryszaka posłał piłkę nad poprzeczką bramki Victorii z 13 metra.

Po zmianie stron trener Victorii Września – Adam Topolski przed rozpoczęciem drugiej połowy dokonał aż ośmiu zmian, które znacznie poprawiły grę jego zespołu na boisku w Jarocinie niż to było w pierwszej odsłonie. Z kolei szkoleniowiec Mieszka-Carbon – Przemysław Urbaniak, w drugiej części meczu dał pograć pięciu swoim rezerwowy łącznie z bramkarzem Patrykiem Szafranem. Dokonane zmiany przez obu szkoleniowców, miały duży wpływ na szybkie akcje przeprowadzane przez obie drużyny w drugiej części meczu oraz sytuacje strzeleckie, po których mógł paść gol dla jednej lub drugiej drużyny.
Już w 60 minucie gry to gnieźnianie mogli wyjść na prowadzenie jedną bramką w meczu. W sytuacji sam na sam z bramkarzem Vitcorii znalazł się Dawid Ciążyński. Jednak strzał pomocnika Mieszka-Carbon zdołał z bliskiej odległości obronić golkiper z Wrześni – Damian Nowaczyk. Dwie minuty później, kolejną okazję w zespole biało-niebieskich zmarnował Mikołaj Zawadka, który po dograniu piłki przez Daniela Szymańskiego próbował strzałem z 23 metra zaskoczyć bramkarza z Wrześni. Golkiper gospodarzy podobnie jak przy strzale Ciążyńskiego wykazał się dużym kunsztem bramkarskim broniąc piłkę uderzoną przez Zawadkę. W odpowiedzi wrześnianie w 65 minucie przeprowadzili szybki atak na bramkę gnieźnieńską zakończoną strzałem Pawła Zielińskiego, po którym piłkę uderzoną z 11 metra i zmierzającą w stronę bramki zdołał wybronić golkiper Mieszk-Carbon – Patryk Szafran. W 75 minucie meczu padła jedyna bramka w całym spotkaniu kontrolnym, której autorami okazali się piłkarze z Wrześni. Gola na wagę zwycięstwa 1:0 zdobył dla zespołu z Victorii - Bartosz Pawlaczyk pokonując Patryka Szafrana golkipera Mieszka-Carbon, po wcześniejszym dograniu piłki przez Patryka Buczkowskiego strzałem z około 16-tego metra. Takim też wynikiem zakończyło się sobotnie spotkanie w Jarocinie.

Kolejnym przeciwnikiem Mieszka-Carbon Gniezno, w drugim meczu kontrolnym tej zimy będzie w sobotę 15 lutego we Wągrowcu zespół Wełny Rogoźno.

Bramka dla Victorii Września – 75 ‘ Bartosz Pawlaczyk

Skład Mieszka-Carbon: Szymon Menz (46’ Patryk Szafran), Krzysztof Jackowiak, Łukasz Mokrzycki, Mateusz Kaczor, Robert Pepliński, Karol Karasiewicz (55’ Dariusz Urbaniak) , Marcin Nowak (46’ Mikołaj Zawadka), Patryk Kryszak (80’ zmiana powrotna Marcin Nowak), Maciej Świdziński ( 40’ Daniel Szymański), Dawid Ciążyński (66’ Damian Garstka), Andrzej Stefański (71’ Miłosz Świątkowski)

Skład Victorii Września: Tobiasz Nowicki.,(45' Damian Nowaczyk), Bartosz Nowicki., Michał Góralski, Bartłomiej Melewski (45' Bartosz Darul), Mikołaj Plichta(45' Filip Budasz), Jakub Groszkowski , Mateusz Ławniczak (45' Szymon Krawczyński), Maciej Matuszak(45' Aleksander Juchacz), Mateusz Goździaszek (45' Paweł Zieliński), David Topolski (45' Bartosz Pawlaczyk), Maciej Lisiecki( 45’ Patryk Buczkowski).