Mieszko-Carbon przegrywa w Żydowie z SKP Słupca

2014-03-01

Czwarte spotkanie kontrolne podczas przerwy zimowy w ramach przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2013/2014, w sobotę 1 marca w Żydowie rozegrali piłkarze Mieszka-Carbon Gniezno. Przeciwnikiem czwartoligowca była inna drużyna z tej samej klasy rozgrywkowej SKP Słupca. Spotkanie po dość zaciętym przebiegu, które toczyło się w dość trudnych warunkach boiskowych zakończyło się porażką podopiecznych Przemysława Urbaniaka 1:2 mimo że do przerwy w meczu był remis 1:1.

Pierwsi prowadzenie w sobotnim meczu objęli gnieźnianie. Podopieczni Przemysława Urbaniaka na prowadzenie 1:0 wyszli w 30 minucie. Dawida Ciążyńskiego dalekim wykopem z pod własnej bramki obsłużył golkiper Mieszka-Carbon – Patryk Szafran. Piłka jeszcze przed przejęciem przez pomocnika biało-niebieskich, minęła jednego z obrońców SKP Słupcy a następnie uderzona przez Ciżąyńskiego z 20 metra została posłana ,,za kołnierz” golkipera gości do pustej bramki, który zresztą stał od niej za daleko. Gnieźnianie z prowadzenia jednak nie cieszyli się zbyt długo. Trzy minuty później po zdobytej bramce przez biało-niebieskich gola kontaktowego wyrównującego tym samym stan meczu 1:1 zdobyli piłkarze z Słupy. Po wrzutce z lewej strony boiska piłki w pole karne Mieszka-Carbon w wykonaniu Dariusza Gromanowskiego i błędzie obrońców z Gniezna, bramkarza biało-niebieskich Patryka Szafrana strzałem z głowy z bliskiej odległości pokonał Kamil Stefaniak. Do końca pierwszej odsłony sobotniego meczu więcej goli obie drużyny już nie zdobyły i ta część potyczki piłkarskiej pomiędzy Mieszkiem-Carbon Gniezno a SKP Słupca zakończyła się remisem 1:1.
Po zmianie stron w sobotnim meczu kontrolnym została zdobyta jeszcze tylko jedna bramka. Autorem jej okazali się piłkarze z Słupcy. W 58 minucie gry goście egzekwowali rzut wolny z 17 metra od bramki gnieźnieńskiej. Precyzyjnym strzałem z lewej nogi popisał się w zespole z Słupcy – Mateusz Duszyński, umieszczając piłkę w dolnym rogu bramki gnieźnieńskiej. Gol dla słupczan może by nie został zdobyty gdyby zmieniony za Patryka Szafrana w drugiej części Szymon Menz były prawidłowo ustawiony w bramce podczas egzekwowanego rzutu wolnego przez piłkarza gości a tak stało się jak się stało. Ostatecznie spotkanie kontrolne w Żydowie pomiędzy Mieszkiem-Carbon Gniezno a SKP Słupca, rozegrane w dość trudnych warunkach boiskowych gdzie piłka zagrana skakała jak ,, piłeczka kauczukowa” zakończyło się zwycięstwem gości w stosunku 2:1.

W sobotę 8 marca zespół Mieszka-Carbon Gniezna, kolejne spotkanie piłkarskie. Tym razem gnieźnianie nie w ramach kolejnego sparingu lecz w ramach 1/4 finału Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego na własnym boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie zmierzą się z trzecioligową ekipą Poloni I Środa Wielkopolska. Na pewno spotkanie to będzie dobrym przetarciem zespołu Mieszka-Carbon, przed czekającymi go rozgrywkami ligowymi w rundzie wiosennej sezonu 2013/2014, które Wielkopolskie Związek Piłki Nożnej w Poznaniu zaplanował na 22 marca.

Mieszko-Carbon Gniezno – SKP Słupca 2:1 (1:1)