Mieszko coraz bliżej mistrzostwa

2018-04-21

Siedem punktów brakuje piłkarzom gnieźnieńskiego Mieszka do zapewniania sobie pierwszej pozycji w czwartoligowej tabeli i udziału w barażach o awans do III ligi. W sobotnie popołudnie 21 kwietnia biało-niebiescy zrobili kolejny krok w kierunku wytyczonego celu, wygrywając na stadionie przy ulicy Strumykowej z Huraganem Pobiedziska 2:0.

W pierwszej połowie tego meczu padła jedna bramka. W 18 minucie ładnym strzałem z ok. 30 metrów popisał się Gracjan Goździk i piłka niesiona podmuchem wiatru odbiła sie od słupka i wpadła do bramki w której stał wychowanek naszego klubu Mikołaj Miczyński. Wcześniej gospodarze mieli jeszcze dwie okazję do pokonania golkipera Huraganu, ale w 14 minucie po centrze z rzutu rożnego Damiana Pawlaka Miczyński popisał się skuteczną interwencją, podobnie jak kilka sekund później kiedy to obronił strzał Tomasza Bzdęgi. W 32 minucie, po krótko rozegranym rzucie rożnym i uderzeniu Damiana Pawlaka Miczyńskiego uratował słupek. Do przerwy gnieźnianie prowadzili 1:0.

W drugiej odsłonie także padła jedna bramka. Zanim jednak futbolówka znalazła drogę do siatki gości, mieszkowcy mieli dwie dogodne sytuacje bramkowe. W 52 minucie strzelając głową z najbliższej odległości chybił Tomasz Kaźmierczak, a w 63 minucie Miczyński obronił uderzenie z rzutu wolnego Fabiana Burzyńskiego. Siedem minut potem w pole karne Huraganu wbiegł Adam Konieczny i strzałem po ziemi podwyższył prowadzenie Mieszka. W 73 minucie gospodarze mieli jeszcze jedną dogodną sytuację, ale strzał z ok. jedenastu metrów Tomasza Bzdęgi poszybował nad poprzeczką bramki czerwono-czarnych.

W ten sposób Mieszko pokonał Huragan 2:0 i odniósł tym samym dwudzieste pierwsze zwycięstwo w tej edycji rozgrywek. W najbliższą środę podopiecznych Mariusza Bekasa czeka pojedynek pucharowy z Polonią Środa Wlkp., a potem kilka dni przerwy, gdyż w następnej kolejce ligowej biało-niebiescy zainkasują walkower za mecz z Orłami Pniewy.

Bramki: Gracjan Goździk (18), Adam Konieczny (70) - dla Mieszka

Widzów: 350

"Mieszko": Wiktor Beśka - Marcin Tomaszewski (73 Michał Dreczkowski), Adrian Bartkowiak, Michał Steinke, Miłosz Brylewski - Damian Pawlak (85 Damian Garstka), Taras Maksymiv, Tomasz Bzdęga, Gracjan Goździk, Fabian Burzyński (63 Adam Konieczny), Tomasz Kaźmierczak (73 Filip Kruczyński)

Żółte kartki: Marcin Jędrzejczak, Patryk Jóźwiak (Huragan)

16. Orły Pniewy                                      23       11     17-61

Mieszko Gniezno/ foto Roman Strugalski - Szersza relacja fotograficzna z tego meczu - TUTAJ