Mieszko Gniezno gra dalej!

2016-09-28

W środę 28 września zespół Mieszka Gniezno, rozegrał spotkanie w ramach 1/32 Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego.

Przeciwnikiem spółki trenerskiej Czesław Jakołcewcz – Przemysław Urbaniak, w meczu wyjazdowym była drużyna występująca podobnie jak gnieźnianie w poznańskiej grupie wschód Wełna Rogoźno. Mieszkowcy grający w dość odmłodzonym składzie osobowym nie dali szans swojemu rywalowi ogrywając go na własnym trenie zdecydowanie 4:0. Zwycięstwem tym biało-niebiescy zapewnili sobie awans do 1/16 finału Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego gdzie za rywala będą mieli w dniu 19 października zespół Juranda Koziegłowy występujący w poznańskiej klasie A grupie 1. Wracając jednak do środowego meczu pucharowego w wykonaniu piłkarzy Mieszka Gniezno a mający w nim za przeciwnika zespół Wełny Rogoźno. To mecz dla gnieźnian od samego początku ułożył się po ich myśli, gdyż od 4 minuty prowadzili oni z gospodarzami 1:0 po bramce zdobytej przez Adama Koniecznego. Ten sam zawodnik w pierwszej połowie dorzucił jeszcze dwa gole kompletując przy okazji przysłowiowego hat-tricka przez co gnieźnianie schodzili do szatni na przerwę prowadząc z swoim rywalem zdecydowanie 3:0. Konieczny drugiego gola na swoim koncie zapisał w 17 minucie a trzecią bramkę zdobył w 20 minucie gry. Po zmianie stron gnieźnianie zaaplikowali swojemu rywalowi jeszcze jedną bramkę, którą to przypieczętowali swój awans do dalszej rywalizacji pucharowej. Autorem gola dla biało-niebieskich na 4:0, okazał się w 80 minucie wprowadzony wcześniej do gry za zdobywcę trzech goli Adama Koniecznego, młody napastnik Mieszka Gniezno – Tomasz Kaźmierczak. Zwycięstwo w pierwszym meczu pucharowym a co za tym idzie uzyskanie awansu do dalszych rozgrywek pucharowych dla gnieźnian jest o tyle cenne i to z tak wymagającym rywalem że zostało odniesione z bardzo młodzieżowym składzie. W Rogoźnie miedzy innymi trener Jakołcewicz nie skorzystał z usług zawodników podstawowego składu takich jak- Jacek Kopaniarz, Łukasz Mokrzycki, Wojciech Gąsiorowski czy Filip Kruczyński.

Skład Mieszka Gniezno: Paweł Breser, Dariusz Urbaniak, Dawid Urbaniak, Adrian Frańczak, Krzysztof Jackowiak (46’ Jakub Januchowski), Maciej Białas, Mikołaj Zawadka (46’ Patryk Kryszak), Dawid Połatyński, Michał Wiśniewski (46’Mateusz Francuszkiewicz), Adam Konieczny (60’ Tomasz Kaźmierczak), Jakub Hoffmann

A już w sobotę 1 października zespół Mieszka Gniezno rozegra swoje następne spotkanie mistrzowskie w ramach poznańskiej klasy okręgowej wschód. Tego dnia o godzinie 16.00 biało-niebiescy na wyjeździe podejmowani będą przez zespół Kłosa Zaniemyśl.