Mieszko Gniezno na inauguracje rundy rewanżowej wygrywa z SKP Słupca

2023-03-19

W niedzielę 19 marca meczem wyjazdowym seniorzy Mieszka Gniezno, zainaugurowali rundę rewanżową w rozgrywkach wielkopolskiej IV lidze ARTBUD sezon 2022/2023.

Podopieczni Przemysława Urbaniaka i jego asystenta Tomasza Zakrzewskiego, udali się tego dnia do Słupcy gdzie byli podejmowani przez zespół Słupeckiego Klubu Piłkarskiego. Obu drużyną dane było już walczyć o punkty ligowe w rozgrywkach wielkopolskiej IV ligi ARTBUD sezonu 2022/2023. Jesienią 2022 roku oba zespoły spotkały się w Gnieźnie, gdzie rozegrały mecz pomiędzy sobą w ramach 2 kolejki ligowej w dniu 12 sierpnia. Zdecydowanie wtedy zaprezentowali się na swoim trenie i przed własną publicznością piłkarze Mieszka Gniezno, pokonując zespół SKP Słupca w stosunku 2:0. Przed spotkaniem rewanżowym, którego faworytem z tytułu zajmowanego wysokiego czwartego miejsca w ligowej tabeli a rywal Mieszka plasował się na odległym siedemnastym miejscu byli piłkarze z Pierwszej Stolicy Polski. Z drugiej zaś strony sympatycy biało-niebieskich z pewnością zastanawiali się czy bardzo dobre rezultaty osiągnięte w okresie przygotowawczym w meczach kontrolnych, z których mieszkowcy wygrali sześć a dwa przegrali przełożą się na końcowy wynik niedzielnego spotkania w Słupcy. I spotkanie zakończy się wygraną gnieźnian co sprawi że podopieczni Przemysława Urbaniaka po raz drugi w sezonie ograją SKP. Ostatecznie podopiecznym Przemysława Urbaniaka po dość przeciętnym meczu udało się drugi raz w sezonie 2022/2023 ograć zespół SKP Słupcy i na to ich terenie pokonując go skromnie bo skromnie 1:0.

Przechodząc do wydarzeń boiskowych w spotkaniu w Słupcy miejscowego SKP z drużyną Mieszka Gniezno. To pierwsza połowa niedzielnego meczu nie była porywającym widowiskiem piłkarskim w wykonaniu obu drużyn. Ta część należała do dość wyrównanego pojedynku piłkarskiego a akcji strzeleckich po których mogły paść bramki dla jednej jak i drugiej drużyny było jak na lekarstwo. Na uwagę w pierwszych czterdziestu pięciu minutach z akcji stworzonych przez Mieszko Gniezno, po których mogła paść bramka zasługuje ta najbardziej klarowniejsza z 9 minuty. Po akcji całej drużyny Mieszka w sytuacji sam na sam z golkiperem z Słupcy znalazł się Jaku Hoffmann. Pomocnik biało-niebieskich wprawdzie oddał strzał na bramkę rywala z 12 metra lecz uderzoną piłkę z tej odległości zdołał sparować golkiper gospodarzy posyłając ją na rzut rożny. Była to jedyna klarowna sytuacja strzelecka Mieszka Gniezno, w pierwszej połowie gdyż z pozostałych akcji i sytuacji nic nie wynikało. Co do gospodarzy to podopieczni Łukasza Kubzdyla, który od rundy wiosennej jest szkoleniowcem SKP Słupca, to w pierwszej części niedzielnego spotkania dwukrotnie poważnie zagrozili bramce Mieszka strzeżonej tego dnia przez Patryka Szafrana. Umiejętności golkipera biało-niebieskich zostały sprawdzone w 30 minucie, kiedy to jeden z zawodników gospodarzy zdecydował się oddać strzał na brankę gnieźnieńską z 18 metra. W tej sytuacji jak i pozostałych Szfran wykazał się dużym kunsztem bramkarskim wybijając piłkę zmierzającą w dolny róg bramki końcami palców na rzut rożny. Po chwili golkiper Mieszka, ponownie uratował swój zespół od straty gola. Tym razem Szafran wybronił uderzoną piłkę głową jednego z zawodników gospodarzy z egzekwowanego rzutu rożnego z najbliższej odległości, która zmierzała wprost pod poprzeczkę jego bramki. W tej sytuacji pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym co nie krzywdziło w tej sytuacji żadnej drużyny.

Po zmianie stron poczynania mieszkowców  na boisku w Słupcy, wyglądały znacznie lepiej niż to było w pierwszych czterdziestu pięciu minutach. Mieszkowcy stwarzali sobie znacznie więcej sytuacji strzeleckich do zdobycia gola dającego im prowadzenie w meczu jednak swego dopięli w 70 minucie. Wtedy to po szybkiej akcji całej drużyny Mieszka Gniezno, w polu karnym gospodarzy był faulowany Gracjan Konieczny. Sędziemu prowadzącemu to spotkanie w tym przypadku nie pozostało nic innego jak wskazanie na wapno oddalone o jedenaście metrów od bramki SKP Słupca i podyktowanie rzutu karnego na korzyść gnieźnian. Pewnym wykonawcom rzutu karnego w ekipie Mieszka okazał się bardzo doświadczony piłkarsko Tomasz Bzdęga. I od tej minuty mieszkowcy prowadzili w Słupcy 1:0. Jak się później okazało była to jedyna bramka zdobyta w całym niedzielnym meczu gdyż gospodarze nie pokusili się do doprowadzenia do remisu. W tym układzie Mieszka Gniezno, zainkasowało w Słupcy pierwszy komplet punktów w rozpoczętej rundzie wiosennej. Oby tak dalej.

Teraz czas na inaugurację rozgrywek wiosennych w Gnieźnie, do których dojdzie w sobotę 25 marca. Tego dnia do grodu Lecha zawita ekipa Centry Ostrów Wielkopolski. Do tego meczu dojdzie na boisku przy ulicy Strumykowej 8 a początek tej potyczki piłkarskiej zaplanowano na godzinę 14.00.

Skład Mieszka Gniezno: Patryk Szafran, Miłosz Brylewski, Dawid Urbaniak, Robert Pepliński, Aleksander Pawlak (46” Adrian Franczak), Kacper Zimmer (46” Stanisława Piotrowski), Jakub Hoffmann (80’ Adrian Krupka) , Gracjan Konieczny (80’ Dawid Radomski), Tomasz Bzdęga (80’ Tomasz Kaźmierczak), Krzysztof Wolkiewicz, Adam Konieczny

Wyniki 19 kolejki - 18-19 marca

Victoria Skarszew - Nielba Wągrowiec 3:0 (wo)

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
10.  LKS Gołuchów 19 25 7 4 8 22-35 3 3 4 12-17 4 1 4 10-18 1 3 1 0 0 3-0
11.  Tarnovia Tarnowo Podgórne 19 25 7 4 8 29-33 7 1 2 23-12 0 3 6 6-21 1 0 0 0 1 0-3
12.  Obra Kościan 19 22 6 4 9 26-37 5 2 3 15-13 1 2 6 11-24
13.  Huragan Pobiedziska 19 20 5 5 9 30-34 3 5 2 18-13 2 0 7 12-21
14.  Polonia 1912 Leszno 19 19 4 7 8 24-28 4 2 3 18-13 0 5 5 6-15 1 3 1 0 0 4-2
15.  Warta Międzychód 19 19 5 4 10 36-48 3 3 3 22-21 2 1 7 14-27 1 0 0 0 1 2-4
16.  Polonia 1908 Marcinki Kępno 19 18 4 6 9 20-33 2 3 4 11-13 2 3 5 9-20
17.  SKP Słupca 19 15 4 3 12 24-40 3 1 6 11-18 1 2 6 13-22
18.  Victoria Skarszew 19 22 6 4 9 31-42 5 2 2 19-13 1 2 7 12-29
Victoria Skarszew wycofała się z rozgrywek po rundzie jesiennej.